şükela:  tümü | bugün
 • aklıma friends dizisinin tow rachel smokes bölümünü getirdi. http://www.youtube.com/watch?v=utbtvjwoqdm

  gerçekten de var böyle bir durum. staj yaparken bol bol terasta sigara molası verip şirket kurucusunu da diğer stajerleri de daha yakından tanımamı sağladığını, kaynaştırdığını inkar edemem. ama sigara içmeseydim sırf o yüzden başlamazdım sanırım.
 • is yerlerinde mola verip ofisin boguk sikici havasindan cikip da iki dk nefes almak icin en ideal bahanedir sigara. plaza onunde yada terasinda yaptiginiz geyikler de cabasidir tellendirirkene mereti.
  bu iyi yani da kisin gotun donar plazanin onunde de tepesinde de, iki cift laf edip soluklanacam diye burnundan gelir, yazin da sicagi ayni etkiyi gosterir bir de o katlari inip cikarken asansor cilesi yok mudur katmerlestirir eziyeti.
  ama tum bunlara deger mi o sigara muhabbeti, deger tabiki de mudurun tekinden gecmiste banka icinde kimin porno arsivini uzaktan erisimle patlattigini ogrenirsin, haftasonu oynanmis derbinin kral yorumunu yaparsin, banka icinde beyli hanimli konustugun insanlarla bir yerden sonra abi'li konusur ismen hitap edecek duruma gelirsin, enseye saplak gote parmak muhabbetini kurabilirsin senden kidem olarak cok cok uste olanlarla...
 • işten daraldığınızda , bana bir kaçış lazım diyorsanız , hemen al sigaranı çayını , çık açık havaya terasa şirketin müsait alanına , o sigara nasılda çabuk biter o çay nasıl da iyi gider tarifi yoktur , tekrar ofise dönünce mal mal geçecek zaman start alır !!!
 • sigarayı bırakmamın önündeki büyük engellerden biri olup illetin de sanırım tek yarar çakması unsuru budur.

  bence kapalı mekanlarda sigara yasağı ile de artış göstermiştir.

  saatler süren toplantılarda tartışırken, uzun soluklu bir proje üzerine kafa patlatırken ya da benzeri iş stresinin tavan yaptığı durumlarda hep sigara molasının umudu ile sebat etmekteyim. gariptir tiryakiler de genelde benzer sürelerde nikotinin eksikliğini hissederler. bir mola versek de hava alsam, iki muhabbet etsem düşüncesi nasıl oluyorsa çalışma hayatımı kolaylaştırıyor. gerçekten de sigara içerken insan çevresindekilerle iş konuşmuyor, çünkü bu masanızda kahve içmeye benzemiyor. kahve içerken çalışabilirsiniz ya da durmadan iş konuşabilirsiniz ama sigara içmek demek o an 5 dakika için olsa bile paydos etmişsiniz demektir. bırakırsam merak ediyorum günde 9 saat aynı sandalyeden kıçımı kaldırır mıyım diye.
 • (bkz: smirting)
 • dünyanın nerdeyse her yerinde mevcut olan şeydir.
 • çakmak paylaşırsın sigara paylaşırsın yakınlaşırsın insanlarla, hiç olmadı aynı ortamda aynı şeyleri yapıyorsunuzdur. muhabbete rahatça girebilirsin çünkü karşındakini de kendin gibi görürsün.
 • sigarayı bıraktım ama bu tip sosyalleşmeyi bırakamadım. sırf muhabbet için arkadaşların duman kokusunu çekiyorum.