şükela:  tümü | bugün
 • surekli basima gelen durum, bahtsizligimin bir ispati adeta..

  sehir icinde bir yerden bir baska yere gitmek zorundasindir. alirsin iett biletini, baslarsin durakta beklemeye. ama o lanet olasi otobus bir turlu gelmek bilmez, zaman uzadikca uzar ve "ulan bir sigara yakayim bari" dersin kendi kendine. yakarsin tam ilk nefesi disari uflemissindir ki, o da ne, bir saattir gelmeyen otobus zank diye durakta belirmemis mi..

  tamam bir kere iki kerer olsa bir yere kadar ama her otobuse binecegimde olmaz ki bu.. eminim yukarıda bir yerlerde birilerinin kasiklari agriyor halime gulmekten..
 • benzer durumdaki diger pek cok beklenen gibi, uzaktan gozukmek icin falan da degil, direkt olarak burnunuzun dibinde belirmek icin sigara yakmanizi firsat bilen otobuslerdir. mecidiyekoy - ortaklar bunlardan bolca bulunur, ki bir arkada$im benden daha iyi bilir..
 • gayet normal bi macera filminin tek ask sahnesinde anne/babanin odaya girmesi gibi fizikotesi ve bilimdisi ve fakat geleneksel tesaduflerden sadece biri.
 • araba yıkanınca yağan yağmurun, ayakkabı boyatılınca sıçrayan çamurun ve bilumum şanssızlığın yakın akrabasıdır.
 • buna halk arasında gel gel sigarasi da denir.
 • sigara yakar yakmaz gelen otobüs magdurlarinin, sigaralarini yaktiklari anda gelen otobüstür. bu otobüsün magdurlari sosyolojik, fizyolojik, psikolojik * vb. bilim dallari tarafindan yillarca incelenmis ve yogun emeklerle hazirlanan sonuc raporunda benzer davranislar sergiledikleri görülmüstür. konuyu biraz acmak gerekirse, sigara yakar yakmaz gelen otobüs ufukta göründügünde, otobüsün magdur ettigi tiryakileri bir panigin sardigi, gözbebeklerinin büyüdügü, topluca ellerinde tuttuklari sigaranin ne kadarini icebilmis olduklarina baktiklarina dikkat cekilmistir. ellerinde tuttuklari sigaradan yalnizca bir firt cekebilmis olan bahtsizlarin can havliyle sigaralarini agizlarina götürdükleri, önlerinde bulunan yolcular otobüse binene kadar avurtlarini cökerterek sigaranin nefesleri yettikleri kadar büyük bir kismini iclerine cekmeye calistiklari da raporda üzerinde durulan konulardandir. ayrica bahsi gecen kisilerin bu davranislarinin, sirada ilerlerken de sürmekte oldugu ve son hamleyi, basamaga adimlarini attiklari sirada yaparak sigaradan derin bir nefes cekerek bunu otobüsün icine üfledikleri gözlenmistir.
 • insanoglu geldikten sonra sigara yakar, otobuslerde ise olay tam tersi, gelmeden once sigara yakip sonra sevisirler, olay bundan ibaret. ha, sigarayi yakar yakmaz gelen otobusun erken bosalma sorunu var demektir, orasi oyle...