şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yeriniz dardı yetmedi. aslı sigara yaktıktan hemen sonra gelen toplu taşıma araçı olacaktı kısmet bir sonraki sefere.
    hani hava soğuktur , duraktasındır donuyorsundur. dersin bir sigara yakayım tam yakarsın o otobüs o vicdansız minibüs çıkagelir biranda. ne zordur o iki fırt çektiğin sigaradan ayrılmak.
  • uzun süre yol arkadaşlığı yaptığım kişinin yaptığı taktiktir;

beklenen taşıt gecikince, " dur hemen getireyim, bi dal sigaram feda olsun" deyip hemen elini cebine atar, sigarayı yakardı. "bu sigara bitmeden o taşıt gelecek" diye de eklerdi.

çoğu zaman tutardı da bu taktiği. ona göre taşıtlar onun sigaradan zarar etmesini istediği için hemen geliyorlardı.
  • murphy’nin kanunlarına göre mantıklıdır.

işe iyi tarafından bakın: sadece bir dal sigara ile kozmik yollarla aracı getirebilir ve beklemekten kurtulabilirsiniz.
  • murphy rules
  • işe yarayan ve çoğu zaman beni bekleme eziyetinden kurtaran taktiktir. defalarca deneme fırsatım oldu ve çoğu zaman işe yaradı. hatta yanımda biri varsa şekil yapmak için deniyorum ve otobüs gelince gerçekten havalı oluyor.
  • ...sene 2001..genceceik delikanliyim..lise son siniftayim...izmir bornova manavkuyu duragindayim..alsancak dolmusu bekliyorum ancak yaklasik 35 dk bekledim gelmedi..dur dedim bi cigara yakayim..cat geldi...dedim ki kendi kendime...artik 5 dk sonra bir daha gelir..cigaraya kiyma..gitti dolmus..tam 45 dakika daha bekledim..ikinci cigarayi yaktim..caat bir daha geldi..skerler cigarayi deyip bindim bu sefer..neymis murphy kanunu bornova da epey gecerliymis..

..iste bu da boyle bir cigaramdir...
  • ana avrat küfür ettiğim insan müsvettesinin başına gelendir. durakta sigara mı yakılır hayvan? orada eşek kadar sigara içmek yasaktır yazıyor.