şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: yasaklamanın çözüm olduğunu sanmak)

bu işin tek ve kesin çözümü şudur, bak net söylüyorum bu kadar net, sigara yasaklanırsa daha da cazip hale gelir, ancak akıllı insan ve sistem yasaklamak yerine bilinçlendirir, bunun asıl yolu ise uzun vadeli çözümdür, toplumun refahını artırırsın, huzurunu ve eğitimini de, çocukluktan itibaren spor eğitimi verirsin, doğaya ve çevreye saygılı bireyler yetiştirirsin, aklını ve vicdanını hür yaparsın, empati kurmayı öğretirsin o zaman o toplumda sigara içme oranı o kadar düşer ki sen bile inanamazsın, bu kesin çözümdür, günümüzde ise sigara içirmeyi resmen özendiren bir ortam var.
  • bu ülkede sigara bırakılmaz arkadaşım.
  • önce kapalı mekanlarda tam yasaklasınlar da gerisi allah kerim...
  • tamamen yasaklanmasına karşı olmakla birlikte sigara içenlerin, sigara odalarında tecrit edilmesini destekliyorum.
  • üretilmesin hepimiz kurtulalım, içen de içmeyen de... 15 yaşımdan sigaraya başladım, o günden beri de bırakmaya çalışıyorum, bir girişimimde iki yıl ağzıma sürmedim, öyle bir lanet ki bir türlü kurtulamadım. yasaklanırsa yasadışı yollardan sigara edinme peşine düşmem. yasaklayın üretimini durdurun gitsin.
  • şahsımın son zamanlarda ki beyanatlarında çokça yer verdiği bir konudur. değerli kardeşlerim sigara içmek suretiyle kendinize,ailenize, çevrenize zarar vermekten vazgeçin artık. benim sağcı kardeşim yabancı firmalara, benim solcu kardeşim emperyal güçlere, benim anarşist kardeşim devlete her gün sigara almak suretiyle para veriyor olacak iş midir? gerek sağlığa gerek bütçeye gerekse de hijyene karşı zararlı olan bu illetten ümit ediyorum ki vazgeçeceksiniz. yoksa ben gereğini yapmayı da iyi bilirim. (bkz: champix)
  • devletin yüzde altmış beş oranında vergi aldığı ürünün yasaklanması durumu. olaysız şekilde dağılabiliriz derim.