şükela:  tümü | bugün
 • ister inanın ister inanmayın ama sigara bir besin olmasa da ve tütün yakılarak dumanı içeri çekilse de sigaranın bir değeri vardır. bu değerin aslında biyokimyagerlerce, jeologlarca hatta antropologlarca çevrilecek bir formüle ihtiyacı vardır. belki de moleküler biyolojiyle yada jinekologlarca artık kim nasıl çevirecekse, kimin alanına giriyorsa. formül dumanın yoğunluğu hesabıyla termojenik bir oral yolla alınan gıdanın aynı paranteze alınabilmesini sağlayacak bir formül olmalıdır. çünkü insan vücudundaki sonuçları benzer etkenler göstermektedir. (bu konu sayesinde nobel ödülü alan olursa benden habersiz adam değildir)

  günlük olarak sigara içen bir birey içmeyene göre 200kcal daha fazla kalori yakıyor. metabolizmayı daha hızlı çalıştıran sigaranın bir nevi kahve etkisi vardır ancak kahvenin bir değeri olduğundan ve kilo olarak dönebileceğinden sigara bu konuda kilo vermeye birebir. sigara bırakılınca kilo alınmasının sebebi ağız alışkanlığı dışında, metabolizmanın yavaşlaması ve normal seyrine doğru dönmesidir. günlük olarak 500kalorilik daha düşük yiyecek alarak 1 haftada 1 kilo vermek mümkündür. (değerler yaşa, cinsiyete, kiloya ve günlük yaşam koşullarına göre değişir)

  o zaman 3500kcal az beslenme 1 kilo verdirtiyor. 3500/200= 17.5 günde oturduğun (içtiğin) yerden 1 kilo veriyorsun. tabi ki sonsuza kadar gitmiyor bu kilo verme. belli bir kiloya inildiğinde artık vücudun ihtiyacı olan kalori hesabı değişiyor. örneğin 2500 kalori alması gereken kişi 2000 kalori alarak zayıflıyor. ama zayıflayınca günlük kalori ihtiyacı 2000kcal'e düşüyor. hala 2000 kcal alarak artık zayıflanamaz.

  yani sigaranın mucizesi sizi ideal kilonuza taşıyor. (belli bir yere kadar)

  şunu da eklemek isterim, sırf zayıflayacağım diye sigaraya başlayan dangalağın da önde gidenidir. 2 gram kilo verilecek diye bu alışkanlıkla ömür boyu uğraşılmaz. 10 lira 1 sigara paketi. 35 günde 2 kilo verdirdi bu sigara sana. ohh ne ala. diyetsiz falan 2 kilogramdan kurtuldun 1 ayda. eh 1 kiloluk da iştahını kesti etti sana 3 kilo.350 liranın 100 lirasıyla spor salonuna gidip haftada 3 kereden antrenman yapsaydın 1 ayda 4-5 kilo verebilirdin. sigaradan dolayı hantallaştığın ve tembelleştiğin için spor yapmayı hiç istemeyeceksin. o yüzden de hareketsizleşeceksin yıllar içinde. ve bu hareketsizlik sana kilo olarak dönecek. (en iyi ihtimalle kilo, şayet başka bir hastalığa gebe düşürmezse)

  hem pahalı hem zararlı bir yöntemdir sigara zayıflamak için. ancak böyle de bir özelliği olduğunu bilin diye yazdım. ancak bunun hesabının yapılabildiği ne kadar dumanın ne kadarlık kısma denk geldiğiyle alakalı bir araştırma ve formülizasyon güzel olacaktır bilim dünyası için.

  daha sonrasında da belki yanınca enerji açığa çıkarabilen ancak insan vücudunda gerekli enzimlerin olmaması sebebi ile enerjiye dönüştürülemeyen vitaminlerin araştırması ve enerjiye dönüştürülebilecek enzimlerin vitaminlere eklenerek satılması olayı güzel olacaktır. böylece suyun içine de bu enzimler karıştırılarak suyun da artık enerji kaynağı haline dönüşmesi sağlanacaktır. (tamamen su yanmaz o zaman enerji de vermez kuralından yola çıkarak söyleyebiliyorum bunları, zira suda barınan mineraller de tepkimeye girip yanacaktır. bu elektrolitler zaten besinlerde de mevcut değil midir? o zaman bunların çok sıkı bir bağı mevcuttur ve içerde bir yerde suyun geniyle oynanabilir ve enerjiye dönüştürülebilir? değil mi? sosyal bilimciyim ama sayısal kaynaklı olarak bişeyler yapabilmeyi bazen isterdim. fikir benden düşünüp bulması sizden. bunu bir bilim adamına götürün . öncelikle insan vücudunda enerjiye çevrilmesine ihtiyaç duyan enzimlerin keşfedilmesi gerekir.

  sigara sağlığa zararlıdır. ancak manzaraya karşı da çok güzel gidiyor.
 • bana şunu hatırlattın :) https://goo.gl/images/xalb9s
 • günlük zıkkım ihtiyacının %100'ünü karşılamaktadır sigaranız. afiyet olsun.
 • sigaranın gram değeri yoktur gözümde. kim araştırırsa araştırsındır.