şükela:  tümü | bugün
  • iirenç bişidir evde tırım tırım sigara aranır çantalara bakılır belki unutmuşumdur die ama nafiledir bulunamaz bir türlü üzülünür filam
  • selenenin dun gece dustugu durum. sinir stres yaptırır,keyif bırakmaz insanda,duvarları bile tırmalatır vallaa.
  • cozumleri:
    -yakindaki arkadaslar aranir, yuzyusuzluk yabilir..
    -misafir sigarasi varsa o calinir..
    -anne baba sigaralarindan 1er 1er alinmak sureti ile bitirilip, rezil olunur..
    -cafe kiriiim felan icilmeye calisinir, girtlak kanseri olunur..
    -kagit yakilip icilir -oha-
    -icmis varsayilir..
    -uyunur.
  • en sigaraya ihtiyac duydugunuz anda basiniza gelmesi tanrinin size kodum iste sana, bok ic deme modeli olsa gerektir, skerim lan diye bagirma ihtiyaci doguruyor bunyelerde...
  • hemen ardindan aglaya aglaya ayakkabi giyinilir, tipis tipis bakkala gidilir, sigara alinir, icilir, ve arada bi daha asla unutmiycam diye soz verilir. hatta abartip evde yedek paket bulundurulmaya baslanilir fakat bu tedbir azami 3 gun alinabilinir.
    bir de kardes sahibi sansli insanlar vakasi vardir: kucuk kardese rusvet verilir: "canim kardesim hadi bakkala gidip bana bir sigara al, bu parayla da kendine kola cips falan al" denilir. (kucuk kardes 15 yasina geldiginde bu taktik ise yarayamamaktadir. iki kere tecrube edilmistir.)
  • etrafta sigarası olan arkadaş aranır,en kısa zamanda bütün arkadaşlarının sigaraya başlamasını sağla notu kafanın bir köşesine usulca yazılır."bi pakette 20 tane az be hocam" geyikleri başlar, uzun aramalar sonucunda bulunan yegane sigara büyük törenler ve kutlamarla yakılır.çekilen nefesleri saymaya başlarsın."1...2...3...bi tane daha bulmak lazım...4..."
  • her seferinde "neden bi paket daha almadım ki" diye kendine küfrettiren olay. her yer didik didik edilir, biryerlerde unutulmuş paket aranır. cok buyuk olasılıkla bulunamaz ve annenin veya babanın paketleri aşırılır.
  • akabinde, yani sigaraya kavusma aninda ust uste durmadan sigara yakilmasina sebebiyet verir, telafi edercesine.. sigarasiz kalinan surede karsilanamayan nikotin ihtiyaci sanilir ancak olay daha cok psikolojiktir..
  • geceyarisi sigarasiz kalmak dan daha cozum sahibi bir durum