• "10 yıl sonra akciğer kanserine yakalanma riskinin yarı yarıya düştüğünü" neye göre hesapladığını anlayamadığım uygulama.

15 yıl boyunca günde yarım paket içen biriyle, 25 yıl boyunca günde 1 paket içen biri sigarayı bıraktıktan 10 yıl sonra eşit derecede mi riskteler?
  • sigarayı bıraktıktan 3 ay sonra kaldırdığım uygulama. çok faydalı olmuştur.
  • tuttum bırakmam
  • bir telefon uygulaması.

appstore’da mevcut. yüksek ihtimal play store’da da vardır. günde kaç paket sigara içtiğinizi, sigaranızın kaç lira olduğunu, bir dal sigarayı kaç dakikada içiyorsunuz gibi sorular soruyor başlangıçta. sonrasında bu verilerle sigaradan maddi manevi ne kadar karda olduğunuzu gösteriyor. elzem değil ama arada kaç para cebimde kaldı diye bakıyorum inceden motive ediyor.
  • ios için icloud, android için google drive'a yedek alması gereken uygulamadır. geliştiricileri burayı okuyorsa lütfen dikkate alsınlar. telefon değiştirdiğiniz anda tüm sayaçlarınız haliyle sıfırlanıyor.
  • sigarayı bırakmayı düşünenler için harika bir motivasyon kaynağı olan app.

sigarayı bıraktıktan sonra vücutta olan değişimleri, cepte kalan para miktarını, akciğer kapasitenizi vb. adımları takip ederek iyi hissetmenizi sağlıyor. yarından itibaren bir ay oluyor benim. toplamda 550’ye yakın sigarayı içmemişim. cepte kalan para da 500 tl civarı.

tavsiyem sporla destekleyin. hayvan gibi koşun. sigara içilen ortamlara bir süre girmeyin. canınız sigara istediğinde derin nefesler alıp verin. mutlaka bir hedefiniz olsun. inanın hayat kaliteniz o kadar artıyor ki.
hesabın var mı? giriş yap