şükela:  tümü | bugün
  • sevgili günlük, bugün sigarayı bırakışımın üçüncü yıldönümü. içimdeki sigara özlemi gün geçtikçe büyüyor. (bkz: oha) bi de (bkz: mazosist)
  • sevgili günlük..

bugün arkadaşlarla tophaneye gittik. dört saat delicesine nargile içtik. sonra da eve gidip ot takıldık. sigarayı bırakmak o kadar da zor diilmiş. gözümde büyütüyomuşum meğer. neyse, bugünlük bu kadar. zaten sobayı iyi yakamadım, duman altı oldu oda. bi gidip bakiyim. rahatsız diilim gerçi ama..
  • eskiden birinci işimdi sigara içmek
    şimdiyse içmemek birinci işim.

cemal süreya
  • sevgili gunluk anladim ki bu sigarayi birakma isi bana gore degilmis, en kisa zamanda yine baslamayi dusunuyorum ama yabancilasmis hissediyorum kendimi sigaraya, ihanet etmis gibi oldum sanki. sanki sigara bana dumanini tam olarak vermeyecekmis gibi bir his var icimde, kabus gibi. cok pismanim biraktigima ama gidip almaliyim bufeden bir tane denemeliyim sansimi, belki eski gunlerdeki gibi kanka olamayiz artik ama yuce gonulludur sigara, nice dert sahibinin dert ortagidir, halden anlar elbet.
  • 1 mart - gunlukcum: yarın sıgarayı bırakıyorum, çok mutluyum.
    2 mart - gunlukcum: yarın sıgarayı bırakıyorum, çok mutluyum.
    5 mart - gunlukcum: yarın sıgarayı bırakıyorum, çok mutluyum.
    15 mart - gunlukcum: yarın sıgarayı bırakıyorum, çok mutluyum.
    25 mart - gunlukcum: yarın sıgarayı bırakıyorum, çok mutluyum.

1 mayıs - gunlukcum: sigarayı bırakmanın bu kadar uzun suren bır eylem oldugunu soylememıslerdı ve ben yarın sıgarayı bırakıyorum, acaip mutluyum.
  • sevgili gunluk;
    en azindan $unu anladim ki hayatimda yeri hic bir sekilde doldurulamayacak olan bir nesneye sahipmisim. oysa ben her gün, oylesine cekmisim nefesleri icime. sigaraya yarin baslamayi ve bir daha onu hic uzmemeyi dusunuyorum. ne aptal bir adammisim ben.! sigara gibi muhtesem bir ürünü her gün icmeme ragmen anlamamisim kiymetini. bir daha birakirsam ne olayim. bu iyi bir ders oldu bana gunluk.
  • ulan günlük adi şerefsiz hatta bi hatta dalaksız ciğersizin tekisin ulan, suya yazsam o bile tepki verir -off gene sinirlendim- önce seni sonra da bir sigara yakıyım en iyisi..
  • sevgili gunluk dun sigarayi evine biraktim.arabadan inerken beni optu.aricam dedi.
  • sevgili günlük, sigarayı bırakmak ne kolay bir iş yahu. bugün 15. kez bıraktım. aferin bana di mi günlük?
    (bkz: irade ile yüz göz olmak)