2826 entry daha
  • 4. günün sonuna gelmiş biri olarak söylüyorum ki;

ben ettim siz etmeyin. efendi gibi için sigaranızı. ama hala bağımlı olmamış olanlar varsa naçizane önerim, keyif aldığınız şeylerin içine meze etmeyin sakın. sonra alışkanlığa dönüşüyor ve bırakılması imkansıza yakınsıyor.
  • genellikle halı saha maçının 5. dakikasında nefes nefese kalınca uygulamaya karar verilen eylem.
  • mark twain şu sözüyle noktayı koymuş beyler, boşuna kasmayın: "sigarayı bırakmak çok kolay, şimdiye kadar yüzlerce defa bıraktım!"
  • 17 yıldır sigara içip 2 defa 6 ay, defalarca 1 hafta ile 1 ay civarı ara vermiş biri olarak başaramadığım şey. şimdilerde (4 ay) marlboro red one içiyorum biraz daha rahatım ama aslolan tamamen bırakmak.
    edit:imla
  • bırakmış tekrar geri başlamış biri olarak söylüyorum ki bıraktıktan sonra bi tane yakayım birşey olmaz demeyin. gözünüzü seveyim yapmayın onu yoksa ardı geliyor.
  • yedi yil once gerceklestirdigim eylem. cevremde sigara icen kisilerin yok denecek kadar az olmasi birakmamda onemli bir etken oldu.
  • sigara bana değil, ben sigaraya hükmettiğim için kolayca yaptığım eylem.

cidden kolay hanımlar/beyler 8 senedir arkadaşların yanında tek tük otlana otlana içiyorum ve bağımlı olamadım şu merete. bir dal içiyorsun arkadaşlarla oh süper, hop ikinci geliyor. tamam bu kadar yeter çünkü artık iğrenç kokuyor ve o kokusu içerkenki verdiği hazzı siliyor maalesef. bilmiyorum belki burnu hassas bir insan olduğum için hiç bir zaman sigaraya başlayamayacağım. kendi başıma iken asla paket alıp içmiyorum. gerek yok. haftada içtiğim sigara sayısı 4-5 i geçmiyor* .

bence bağımlılık öğrenilen bir hede. yani size bırakması çok zor deniliyor ve bırakamıyorsunuz. bir de üstüne alışkanlık koruma modu da girince sanki hiç bırakamayacakmışsınız gibi hissediyorsunuz. kafanızdan silin bunları. vücudunuzun sigaranın içinde bulunan hiç bir şeye ihtiyacı yok. her şey kemik kürenizin içinde bitiyor.
  • tek başına yapılması son derece zor olan eylem. evliyseniz eşinizle birlikte denemelisiniz. en azından iş yerindeki arkadaşlarınızla karar alıp bu işe koyulmanız lazım. yoksa çalışırken verilen küçücük aralarda kahve sigara ikilisine hayır demek hiç mümkün değil.
15381 entry daha
hesabın var mı? giriş yap