şükela:  tümü | bugün
5941 entry daha
 • çok önemli bir karar vermem gerekiyordu. düşündüm, hem de ne düşünmek 1 saat karanlık bir oda içerisinde, sessizlik ile düşündüm. 1 saat sonra ışığı açtım ve gördüm 5 dal sigara içmişim, bir karar alırken olumlu ve olumsuz yanlarını düşünür, mantıklı olanı seçeriz ve ben o an fark ettim "sigara içmenin olumlu yanı yok" her açıdan zararlı olan bir şeyden kurtulmaya karar vermek ne kadar zor olabilir?
  günde 2.5 pakete yakın sigara içen ben, 3 gündür ağzıma sürmedim. bu 3 gün içerisinde çok sinirlendiğim anlar oldu, fakat iç görüyü tekrar ettim bir kaç kez, içmedim, daha da içmem. uykularım daha verimli ve kendimi daha dinç hissediyorum. maddi getirisi ise işin cabası. biraz azimli olun, kurtulun.
  unutmadan, içmek istediğin zaman hatırla;
  "sigara içmenin olumlu yanı yok"
 • ben yaklaşık 75 gündür içmiyorum, fakat bırakmak bana yaramadı.

  durmadan hasta olmaya başladım, durmadan geniz akıntısı yaşıyorum ayrıca koku alma duyum son derece zayıfladı. neler olduğunu anlayamadım, herkes daha iyi hissetmiş bıraktıktan sonra ben de işler tam tersine ilerliyor...
 • champix ile son derece kolay gerçekleştirilebilecek eylem..
 • 13 yıl içtiğim sigarayı 2 yıl önce bıraktım. bıraktığımın ertesi günü ağzımda aft çıktı. olur böyle geçer dedim. geçmiyormuş. 2 yıldır aftsız geçen günümü hatırlamıyorum. gitmediğim doktor denemediğim yöntem kalmadı. 2 yıldır yemek yemenin hazzını unuttum. her yemek eziyet. onun dışında hala merdiven çıkarken yoruluyorum. sigarayı bırakın tabi ama yan etkilere de hazır olun.
1212 entry daha