şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
11149 entry daha
 • 13 ay olmuş bıraktığım. ayda 1-2 kez alkolün yanında 2-3 tane içtiğim oluyor.
 • 3 kere bıraktım.2 kere 1 ay 1 kere 7 ay gene başladım.ama bu sıralar bir denemede daha bulunacağım.champix in faydasının olduğunu söylüyorlar.deneyip tecrübe edeceğim heralde.
 • bilmem kaçıncı denemem. üç gün geride kaldı. sigarayı bırak diye bir uygulama var. onunla da destekliyorum. etkilerini az çok tahmin ediyorsunuzdur.

  yalnız şey çok acayip. eksi bilmem kaç derecede tekel aramak, mekanların önünde titreyerek sigara içmek falan. resmen köpeği olmuşuz. aşağılık bir durum. bırakın gitsin. yaparsınız.
 • yaklaşık 3 ay önce kafama koyup doğum günüm olması vesilesiyle 15 ocakta bırakacağıma dair kendime söz verdim. çok uzun süreli birlikteliğimiz olmadı, en fazla 3 ya da 4 sene olmuştur. iyi geldiği de oldu, çok zorladığı da oldu ama bugün son. daha önce hiç denemedim bırakmayı, bu ilk ve inşallah son olacak. psikolojik olarak hazır hissediyorum kendimi, ama tecrübesiz olduğum için süreç ne gösterir bilemiyorum. süreçleri ve deneyimlerimi aydan aya editlemeyi planlıyorum. bu süreçte olan ve bu sürece girecek olan arkadaşlara başarılar diliyorum.
 • daha önce 6 ay kadar bırakabilmiştim, üstünden neredeyse 5 sene geçti, yaklaşık 6 aydır yine bıraktım içmiyorum. astım hastasıyım ve kışları sigara içmesem bile zaten hava kirliliği beni bitiriyor. bunu da kendime geçerli bir sebep olarak kullandım. bu sefer ilkinden daha kolay oldu. belirli bir gün belirtmeden, yarın artık içmeyeceğim diyerek bıraktım. geçen sefer 1 ocak, yeni yıl yeni başlangıç falan gibi şeylerle motive olmuştum. ama bu defa çok strese girmedim, kendimi mecbur hissetmedim sadece yaptığım şeyin saçma olduğu dank etti. çalışırken her fırsatta mola verip buna mesai harcamak mesela çok lüzumsuz bir yorgunluk olmaya başladı. tütün içiyordum ben, malzeme sıkıntısı her zaman yok buldum bulamadım falan..velhasıl sigarayı bırakan şımarıklığı yapmayacağım ama gerçekten bir gün geliyor ve artık içmek istemiyorsunuz. ha canım hiç mi istemiyor, tabii ki istiyor özellikle acı yedikten sonra, rakı içerken vs... yani siz en çok ne zaman içiyorsanız o zamanlar yine canınız istiyor ama belli bir süre sonra normal olarak isteğiniz azalıyor.
  ilk bıraktığım 6 aylık süreçte, herkesten duyduğum etkileri yaşamamıştım. mesele kilo almak, daha rahat nefes almak, sabahları mutlu uyanmak, yediklerinin tadını daha iyi almak gibi şeyler. bu sefer de kilo almak dışında yine hiçbirini yaşamadım :) evet kilo aldım. şöyle ki ben herkesin sinir olduğu, ne yese kilo almayan, spor yapmadan ince kalan tip var ya hah ben oyum işte. kola, cips, karbonhidrat... ve hangi saatte olduğu önemli değil açsam yemek yerim doğal olarak(!) işte ben bile kilo aldım. ama belki yaşında etkisi olabilir belli bir yaştan sonra yediklerini yakmak daha zor oluyor tabi ki.
  yani işin özeti, zorlama strese girme, vücudun ve beynin hazır olunca zaten seni uyarıyor, işte o zaman bırakırsın.
 • ne illetmiş arkadaş, biri diyor ki ''asla hiç içmemiş bir insan gibi olmayacaksın'', biri ''aklının bir köşesinde hep sigara olacak'' falan filan.. doğru da söylüyorlar çünkü çok özledim. insan sigarayı özler mi yaa, kafayı yicem.

  bu arada; nasp ile bıraktım, günleri içimden sayıyorum ama 2 ayı geçti diyebilirim. başlarda gerçekten çok fazla zorlanmadım, ilk 3 gün de buna dahil ama son bir haftadır deli gibi içesim var, tutuyorum kendimi, umarım irademe sahip çıkarım.

  büdüt: evet kilo alıyorsunuz, evet hayvan gibi yiyorsunuz, evet öfkenizi yiyeceklerden çıkarıyosunuz. ağlamaklı surat.
116 entry daha