şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
12262 entry daha
  • dün sabah gerçekleştirdim bu eylemi. sabah uyandım, sardım tütünümü, ağzım yine leş gibiydi. üstüne günün ilk sigarası ile iyice leş oldu.
    tütün almaya gidecekken yaklaşık 3 dakika içerisinde bırakma kararı aldım ve bıraktım. daha önce maksimum 1 ay bırakmıştım ve ardından ibnenin biri iç bir tane bir şey olmaz diye vermişti, ben de hakikaten ne olacak diye içmiştim. sonra içiş o içiş tabii. onun dışında da hep birkaç gün bıraktığım oluyordu.
    bu sefer kesinlikle bıraktım ama, başlamak yok. şu an daha önce hiç olmadığı şekilde burnumun direği sızlıyor ciddi ciddi. nefes alıp verirken burnum yanıyor resmen. birkaç güne geçer muhtemelen.

her neyse, öyle işte.

edit: hala içmedim. ara ara yokluyor gün içerisinde aşırı şekilde.
    edit2: içmiyoruummm.
    edit 3: daha az aklıma gelmeye başladı ve daha az yokluyor. hala içmedim.
  • 3 sene once gerceklestirdim.

biraktiktan 1 sene sonra hergun bir dal icerek devam ettim, sonra tamamen kestim. mutlu muyum? evet. ozluyor muyum? evet. baslar miyim? hayir.

birakmadan once gunde yaklasik 30 sigara iciyordum. isteyene taktik verebilirim.

taktiks: abi sigara birakma zamanini bi tatile getir ve kendini en az iki hafta eve kitle, bakkala dahi cikma amk. ben butun ihtiyaclari depolamistim. arkadaslarla dahi gorusmeye disari cikma.

falim sakiz al sabah aksam cigne cok ise yariyor. benim cignemekten cenem cikti hala cikik, yerken ses cikartiyor ama ise yariyor.

arkadaslarina ve ailene “sigarayi birakmayan orospu cocugu” de. sosyal baski olusturmus oluyorsun, boylece kendi kafanda rasyonalize edip tekrar baslama olasiligin azaliyor, cunku soz vermis kalibini basmis durumdasindir.

kilo alicaksin gayet normal, bir haftadan sonra yiyeceklerin tadi guzellesiyor amk. git pizza, doner, baklava sevdigin her seyi ismarla ve tadini gercekten alarak ye, vay amk diceksin, kiymetini bilceksin birakmanin.

azaltarak birakma isini deneme bile ise yaramiyor amk. tamamen kes kendini. kendini eve kitledigin iki hafta sonra disari ciktiginda sigara icen arkadaslarla takinma, ayni ortamda bulunma. sana teklif eden arkadasa senin ben anani sikim de direk.

her iki hafta veya her ay basarinla ovun, ailene ve arkadaslarina “erkek adam istedi mi yapar” “istedim mi birakamicak kadar zavalli miyim amk” de ki yine ayni sekilde toplum baskisi yaratmis ol.
172 entry daha