• 3. günü devirmek üzereyim.

ilk gün sıkıntı yoktu çok rahat geçti.
    ikinci gün mahvoldum çok zorlandım
    bu gün de rahat geçti, şu ana kadar.

şu ana kadar, çünkü bu akşam meyhaneye gitmem gerekiyor. planımda bir ay boyunca alkol yoktu sigarayı tetiklemesin diye ama bu akşamı unutmuşum. sevdiğim bir insanı temelli yurtdışına uğurluyoruz, gitmemezlik edemem.

çok fena bir sınav bekliyor beni önümüzdeki 4-5 saat. destekleyin beni. mesajla tehdit falan edin, bir şey yapın. telefona her baktığımda sigara içersem ne kadar adi bir insan olacağımı göreyim.

destekleyin la beni.
  • zengin olacağınız durumdur
  • 15 yıldır içen biri olarak 40 gün önce bıraktım. evin havası değişti, arabanın havası değişti. bir mekana gidince sigara içiliyor mu acaba diye kontrol etme ihtiyacı ortadan kalktı. mis. umarım tekrar başlamam.
  • o beni bırakmadı.(bkz: rabbin seni terk etmedi)
  • günde 3-4 tane içtiğim için bırakmayı düşünmedim.
  • günde 3 paket sigara içen ve uykudan sigara diye uyanıp yatan biri olarak sigarayı elektronik sigara sayesinde bıraktım. bu giriş tam dandik kanalarda çıkan reklamlar gibi oldu ama gerçekten öyle. eğer ilk çıkan dandik modellerden bir tanesini almazsanız ki ben smok al85 kullanıyorum evet smoke değil o kadar dana değiliz. iyi bir alet ve güzel bir likit satın alırsanız ki kendiniz de yapabilirsiniz bir süre sonra sigaradan iğrenmenize neden oluyor. evet toplum içinde içerken tam bir denyo gibi gözüküyorsunuz. çünkü voltajı ne kadar yüksek olursa sigara içenleri o kadar tatmin ediyor öyle bir tat veriyor ama yükselince dumanda deli gibi çıkıyor. tam bir ilgi çekmek için takla atan tiplere dönüşüyorsunuz ama gerçekten sigara yerine tam anlamıyla geçiyor.
  • 13 sene içtiğim sigarayı bırakalı tam 1 yıl oldu. ikinci denememdi.
    birincide 3 ay dolmadan "yeaa bıraktım nasılsa" diyerek bir fırt çekerken çok büyük hata yaptığımı fark edememişim.
    ikinci denememde ise tütün içerikli, dumanlı hiçbir şeye elimi sürmedim, sigara içilen ortamda bulunmamaya çalıştım.
    bazen özlemiyor değilim. fakat tamamen psikolojik olduğunu telkin ederek başka şeylerle ilgileniyorum. umarım bir daha gerizekalılık yapıp da elimi sürmem.
  • kaba hesap 15 yıl bilfiil sigara kullanmış, son 4 yılında günde 30-40 adetten az olmamak kaydıyla camel brown içmiş bir adam olarak 14 ay önce e-sigara marifetiyle yaptığım eylem.

esasen ben çok güzel sigara içerdim, hani ben sigara içerken çevredekiler de birer tane yakma ihtiyacı hissederdi, sigarayı tutuşum falan bir başkaydı(yıllarımızı verdik boru mu?), rahmetli ayhan ışık’ın nasıl kendine has karizma bir içişi vardır benimki de kendime has bir şeydi. meğer ben sigaraya değil bu ritüele, bu karizmaya bağımlıymışım. nasıl ki elime e-sigara denen nane geçti, tabii o karizma gitti alet nargile gibi bir şey parmak arası yapamıyorsun, avuç içine saklayamıyorsun, çakmak yok çakmak(lan benim zippo çakışım bile efsaneydi be), daha bin türlü olay tepeden tırnağa değişti hâliyle. o saatten sonra benim için bu mesele kapanmıştı, bir ay kadar e-sigaraya devam ettim, önce azaltmalar başladı, sonra evde-işte unutup oralı olmamalar falan derken bir baktım ki duman tamamen gitmiş.

işte böyle bir şey...
  • yaklaşık üç sene önce gerçekleştirdiğim ve ilk bir haftası hariç hiç zorlanmadığım, şimdi ise herkese tavsiye ettiğim eylem.
    bana hediyesi olan 10 kiloya selamlarımı yolluyorum
  • son 5 senedir gerçekleştirmek istediğim ama bir türlü yapamadığımdır.
hesabın var mı? giriş yap