• bağzı! adamlar var. buraya gelip saçma sapan şeyler yazıp gidiyorlar. bir kaç örnek yazıyorum.
    +sigara bırakılmaz ara verilir.
    * ha on yıl erken ha on yıl geç.
    * içen de ölüyor içmeyen de.
    *sigara güzel birşey seviyorum.
    inanın hepsi yalan söylüyor. bırakmadıkları için sizin de birakmanizi istemiyorlar hepsi bu. sağlığınız,bütçenizi ve yaşam konforunuzu sigaraya kurban etmeyin. ben elli kere denedim her seferinde biraz daha kendimi tanıdım. ama bıraktım. 8 gün oldu. zerre aklıma gelmiyor. başarana kadar deneyin ve kurtulun. saygılar
  • geçtiğimiz çarşamba günü elektronik sigara almam ile birlikte günlük 15 tl'lik ekstra masraftan kurtulmuş oldum.

5 gündür sigara sürmedim ağzıma, bugün sigara içilen ortama girdim ve sigara içmeyenlerin göstermiş oldukları sabrı takdir ediyorum. gerçekten o nasıl pis ve geniz yakan bir kokuymuş.

15 yıl boyunca o pis şeyi nasıl içtin be diyorum kendi kendime... bunca zamandır sigara kullanmayan insanları yan yanayken nasıl da rahatsız etmişim farkına varmadan.

şimdilik sadece vaporlanıyorum, nikotin krizimi bastırmak için 3mg ile idare ediyorum.
    üstelik ne koku var, ne o ciğerlere yapışan zift var. umarım bir sonraki aşama olarak bunu da bırakırım.
  • defalarca denedim ama olmadı olamadı malesef
  • bırakamazsınızcı yavşakların aksine, "ben bıraktıysam hepiniz bırakırsanız" dediğim olay.

14 yılı aşkın süre, doktorun öksürüğünden kan geliyor zatürreye çevirirse çok kötü olur sakın içme dediği anlarda bile lm, kırmızı marlboro gibi sigaraları ardarda tüttürmüş biriyim.

ama artık yeter. ne derdim azaldı, ne de mutlu oldum. seninle ilişkimiz artık sona erdi sigara.
  • basari orani 10 binde 1
  • 16 yıl içtim, belki 17..bir önceki bırakma girişimim beş buçuk ay sürmüştü..bu sefer daha tecrübeliyim. henüz bir ayı birkaç gün geçti.bu sefer daha kararlıyım..uçan spagetti canavarı utandırmasın.
  • üç adım attığımda "ventolin ya muhammed" haline geldigim icin düşündüğüm hede. yine de kahve arasinda 4 tane ictim.

tanim: saglik adina yapilmasi gereken.
  • 1 ayı devirmiş biri olarak söyleyebilirim ki, hayat kalitem inanılmaz arttı sözlük. günde 2 paketten 6 yıldır içiyordum bu zıkkımı. bırakın, değişime şahit olun. inanamayacaksınız...
  • sigara seni bırakmalı
    akşama kadar sigarayı bıraktım diye içmiyorum, eve gidince içmeye devam
    sigarayı sadece is yerinde bırakmışım(bkz: swh)
  • sanırım bu sefer bu yola ciddi olarak giriyorum. eşim ve ben 1 haftalık kişi başı birer paket tütün, sonrasındaki hafta kişi başı yarım paket tütün ve ondan sonraki hafta da ne tütün ne sigara, sigarasız devam bu hayata mottosuyle bir plan çizdik. takribi olarak 1 mayıs'a denk geliyor. anlamlı bir gün olması beni daha da heyecanlandırdı açıkçası. işçi ve emekçinin gününde sistemin en büyük çarklarından biri olan tütün sektörüne kafam girsin. keşke 35'te değil 25 iken bıraksaydım ne harika olurdu. belki hastalıklar için çok geç fakat en azından az sürünürüm. zaten başladığım güne lanet olsun.

umarım bu sefer başaracağım, hiç bırakacağım diye bir tarih belirlememiştim. aiyh çoheycanlı.
hesabın var mı? giriş yap