şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hayali kurulan, arzulanan ölümdür.

  sigara sebepli koah, akciğer kanseri gibi hastalıklardan kaynaklı olan ölüm kastedilmemiştir. itiraf etmeliyim, yakup cemil zirvedir bu konuda.

  "...yakup cemil cebinden usturasını çıkardı, berbere uzattı ve "al bakalım seni özel berberim tayin ettim. traş et şimdi beni" dedi. sandalyeyi altına çekip oturdu. 14 kişiyi usturayla boğazlayan berberin elinde ustura, elinin altında yakup cemil'in boğazı. 14 kişiyi usturayla doğrayan berber elleri titreye titreye yakup cemil'i traş ederken 2000 çift göz sanki pier loti'nin bahçesinde çayını yudumlayıp, manzarayı seyredip traş olur gibi tütün tüttüren yakup cemil'i seyretmekteydi. osman kara'nın deyimiyle; ölümle liderlik arasındaki süre, saniyeden de kısa. 14 leşli özel berber yakup cemil’in yüzünü sabunlamada, 2 bin kanlı katil sahneyi izlemede ve yakup cemil sandalyede ayak ayak üstüne atmış tütününü tüttürmede... yakup cemil'in kurşuna dizilmeden içtiği son üç sigara, ömründe içtiği ilk üç sigara!"

  ölüm çaresizliğiyle değil, gerçekten zevk için ve son sigara olduğu bilinerek içilmeli. ciğerlerdeki son duman o son nefes ile çıkmalı.

  john constantine de büyük bir örnek ama ölemedi.

  (bkz: sigara/@mrclever)