şükela:  tümü | bugün
  • bir tuhaf şirket.

geçenlerde beni arayıp iş görüşmesine davet ettiler. aradıkların saat akşam 6ydı ve sabah 10da gelmemi istiyorlardı. müsait olmadığımı ve başka zamana ayarlayalım dedim. konuştuğum hanımefendi, ik'ya soracağını söyleyip telefonu kapattı. ik'ları aynı zamanda google ve birleşmiş milletlere destek verdiği için kendileri beni direkt arayamıyorlar. arattırdıkları kişiyle de benim müsait olmama ihtimalimi konuşmamışlar hiç :) hay allahım ya :)

neyse geri aradılar ve ya yarın sabah gelin ya da hiç gelmeyin mealinde bir şeyler söylediler. ben de, sigma telekomun dünyanın sayılı şirketlerinden birisi olması ve insanların işe girmek için günlerce kapılarda beklemesine rağmen gurur yapıp gelemeyeceğimi söyledim :( (salak kafam)

kurucusuna da mesaj atıp durumu bildirdim ama cevap yok.

şimdi siz dijital bir iş yapan şirketsiniz. dolayısıyla en önemli varlığınız insan kaynağınız. fakat insan kaynağını seçmesi gereken yere kafası çalışmayan bir saygısızı koyarsanız sizin iş zor.

gerçekten ik bir şirketi vezir de ediyor rezil de.
  • neredeyse her ay, telekom ve teknolojiyle ilgili bir konferansta ve fuarda kendilerini görmeniz mümkündür. bu etkinliklerin yüzde doksanı da yurt dışında olduğu için oldukça şanslı çalışanlara sahipler, gezip görmedikleri yer yok gibi bir şey. meşhur partileri, her milletten çalışanlarıyla çalışmayı tercih edebileceğiniz güzel bir yer.
  • yakın zaman insan kaynakları tarafından arandım tam iş çıkışı zamanıydı. bende tam olarak müsait değildim ilgili kişiye 3 defa sordum nereden aradıklarını en sonunda kariyer.net’te görüntüledik sizi dedi ve bana bakan firmanın kim olduğuna bakınca anlayabildim nereden arandığıma(yakın zamanda sadece bir firma bakmış). sanırım stajyere numara veriyorlar ara bu listeyi ve şu gün şu saatlere sözleşin gelsin diye arayan kişide böyle uydurduktan ararsa gideni olmaz gibi geliyor.
  • geçenlerde iş görüşmesine gittiğim firma.
    telefonla aradıklarında gidip gitmeme konusunda tereddütte kaldım ama gittiğimde ortam baya hoşuma gitti.
    insan kaynaklarindan biri ile görüşmeye girdik kibar bi uslup ve insani rahat ettiren bi tarzları vardı. firmayı dinlediğimde cok ilgimi çekti çalışmak isteyeceğim bir yer umarım çağırırlar.