şükela:  tümü | bugün soru sor
959 entry daha
 • hocayı asıl deha yapan şey "hiçbir erkek birlikte olmak istemeyeceği bir kızla yakın arkadaş olmak istemez." lafını söylemesi değildir.

  bu tespitin şükela modunda ikinci sırada çıkarak bir nevi kendisini doğrulamasıdır.

  tıpkı ekşi sözlükte son zamanlarda faşist, ırkçı, fanatik, yobaz görüşlerin şükela modunu işgal etmesinin toplumdaki bireylerin çoğunluğunun fikirlerini ve arzularını yansıtması gibi.

  şunu unutmamak lazım ki şükela modu ekşi sözlüğün bilinçaltıdır.

  ve ekşi sözlük, üye sayısını arttırdıkça toplumu daha gerçekçi yansıtmaya başlar.

  toplumun bilinçaltında yukarıda saydığımız saldırgan görüşler her zaman var olmuştur, bu yüzden her şey beklenildiği gibi gitmekte diyebiliriz.

  sözlüğün ilk yıllarında niş bir kitlenin (şimdilerde entel denilen) burada yalnız olması, sol framede ve şükela modunda sadece o kitlenin zevklerinin ve yönelimlerinin gözükmesini sağlıyordu. fakat, artık her çeşit insana kucak açarak "ne olursan ol gene gel" felsefesiyle kendini küreselleşmenin kucağına bırakan ekşi sözlük, geçen yıllar yıllar ardından çok daha gerçekçi bir toplum panoraması ile karşımızda.

  işte bu yüzden sözlüğün bozulduğu düşünülüyor, özellikle de o çekirdek kadronun zihniyetine yakın insanlar tarafından.

  konuyu dağıttık, asıl mevzuya dönersek;

  yine de her kesimden insan evladı bu sözü onaylamıştır ki hala o ikinci sıradaki yerini kaptırmamıştır. bu da demektir ki bu başlık gizli kitle ifşalarından birine ev sahipliği yapmaktadır.

  demek ki erkekler öyle veya böyle, kısa bir an için veya uzun süreli, bilinçli veya bilinçsiz yakın arkadaşı olan kızlarla beraber olmak istemişler. ve kızlar da bunu bir şekilde fark etmiş olmalı ki yoruma "çok kötü" demeyi tercih edip alt sıralara düşürmek yerine, "şükela" deyip onay vermişler.

  var ol hocam!
1 entry daha