şükela:  tümü | bugün
  • yapan var mı merak ettiğim eylemdir. hasar kaydı var ancak üç kağıt yüzünden oluşturuldu arabada hiçbir sorun yok diyorlar. böylesi tecrübesi olan suserlar var mıdır?
  • kazanın her açıdan fotoğrafları varsa alınabilecek olan arabadır.
  • kazanın her açıdan fotoğrafları varsa bile alınmayacak olan arabadır. zira adamlar arabayı topladıktan sonra kendileri bazı yerlerini bildiğin çekiçle ezip büzüp o şekilde hasarlı olarak gösterebiliyorlar.

edit; bakın arkadaşlar bu olayı herkes yapıyor demiyorum o yüzden aptal aptal mesajlar atmayın. dolandırıcı turnusolü oldu lan başlık.
  • yalan dolan. hiçbir sigorta daha fazla para ödemek istemez. yemeyin.

(bkz: yemedik ulan yemedik)
  • devlet perte çıkan arabaları piyasaya sürmemelidir. araç hurda ve yedek parça olarak değerlendirilmelidir diye düşünüyorum.
  • fiyatı muadillerine göre ucuzsa alınabilir. ucuza alırsın satarken de ucuza satarsın. temizi 50 bin eden arabanın hasar kayıtlısı 40 bin ediyorsa alırsın binersin. satacağın zaman da arabanın temizi 60 bin ediyorsa 50 bine satarsın. ama hasar kayıtlı olmasına rağmen aynı arabanın temizi ile aynı fiyata satılıyorsa o zaman uzak dur derim.

edit1: arabayı uzun süre kullanacaksanız alın, alıp 1 yıl sonra satarım diyorsan almayın.
    edit2: hasar kayıtlı dediysek hasarın nereye geldiğine de bakın, arabanın şasesine, motorun önemli kısımlarına darbe almadıktan sonra çok da önemli değil.
  • hiçbir sigorta şirketi durup dururken "ben bu ahmet'in hasarını şişirip fazladan para vereyim" demeyeceği için normal hasar kayıtlı bir araba almakla eşdeğer olan eylemdir.

hasar durumuna bağlı olarak da tercih edilebilir.
  • 2500 liralık motosikletime ön jantı yamuldu diye 2000 liralık hasar kaydı çıkardılar. ekspertiz de, sigorta şirketi de onayladı.
    bayi 300 lira masraf etti sadece, dosyayı kapattı. hem sigorta şirketi hem de ben dolandırıldım. maalesef böyle şeyler dönüyor. yasal işlemlere yakın zamanda başlayacağım. muhtemelen-ekspertiz ve bayi arasında anlaşmalı büyük dolandırıcılıklar dönüyor. sigorta şirketini uyardım sikine takmadı. o sizin bayi ile aranızdaki sorun ben parayı veririm gerisi önemli değil dedi.