şükela:  tümü | bugün
 • fiyat almak için bilgilerimi girdim, telefon numara herşeyi yazdım, ok dedim.
  kullanım sözleşmesine onay verin dedi.
  açtım bi okuyayım dedim, baktım çok uzun.
  sonra aklıma kadir inanır geldi.
  kadir inanır'a reklam yaptıran firmaya güvenilirmi lan dedim, kapattım sayfayı.
  teşekkürler kadir abi.
 • buradan bazı gerçeklerini paylaşacağım sigorta acentesidir.

  basitleştirerek anlatmaya çalışacağım;

  bir sigortalama söz konusu olduğunda her acentenin kendi insiyatifinde veya ana şirketten talep edebildiği özel iskontolar söz konusudur.

  ancak şöyle bir durum vardır. sigorta firmaları acentelerinin birbirinin fiyatlarını kırdırmaması için ilk teklif alandan daha düşük bedel çıkartmazlar. first come first served.

  yani;

  siz sigortam.net'den bir sigorta teklifi aldığınızda piyasadaki neredeye tüm sigorta şirketlerinden sizin plakanızla teklif aldığı için, piyasadan alabileceğiniz tüm iskontoları elimine etmiş oluyorlar. bir bakıma sizin bilgilerinizi size karşı kullanıyorlar (aslına bakarsanız onları piyasada bu kadar büyüten faktörlerden bir tanesi de budur).

  arayıp, iyi niyetle "şu teklifi geri çeker misiniz, benim abim anadolu sigorta'nın acentesi. ben şifayen fikir edinmek için teklif butonuna tıklamıştım. anadolu sigorta'dan alacağınızı belirten birşey okumadım" dediğinizde;

  "biz teklif geri çekmiyoruz" cevabı veriyorlar.

  nacizane tavsiyem; bir sigorta ihtiyacınız olduğunda bu (ve benzerleri) firmadan uzak durmanız ve mümkünse tanıdığınız acentelerden tekil teklifler alarak konuyu değerlendirmeniz.

  (bkz: yaşadım oradan biliyorum)
 • internet şubesinde; fiyat almak için tüm bilgilerimi girmeme rağmen, telefon numaramı kayıt altına ve pazarlama hakkına sahip olma kısmını işaretlemediğim için telefon üzerinden fiyat almaya yönlendiren aracı kurum. telefonla iletişim kurduğumda da bu isteği açıkça sormalarının üzerine verilen red cevabı ile o halde işlem yapamıyoruz diyorlar.

  o halde senin işin sigorta değil kardeşim. millete dadanan, ne olduğu belli olmayan spam mesajlara numara pazarlayan kurumdan başka bir halt değilsin. kullanmayın, kullandırtmayın! kadir abi duy bunları, keçi sen de!
 • kusura bakmasınlar ama, bana saydıkları 10 farklı yerden aldıkları teklif sonucunda vermiş oldukları en ucuz trafik sigortası teklifinden 100tl daha ucuzunu bir başka yerden 1-2 dk içerisinde aldığım firmadır. yıllardır acaba kazıklandım mı diye düşündürten firmadır aynı zamanda, baya iyi para kazanıyolar diye de düşündürttüler sonra, en azından düşündürtebilen bir firmadır, bu da güzel bi hizmet.
 • verdikleri sozu tutmayan, insanlari oyalayarak zor durumda birakan bir sirket. internet servisini police karsilastirmak icin kullanip akabindeki alis islemini bizzat sigorta sirketlerinden yapmanizi tavsiye ederim. satis sonrasi musteri hizmeti pek fena.
 • kendileriyle çalışırken ultra dikkatli olunması gereken firma.

  genel olarak anadolu sigorta'nın ürünlerini öne çıkarmaları bir yana, hem fiyatta hem de kapsamda dedikleri doğru olmayabilir.

  bir ürünle ilgili anadolu sigorta'nın acentasından da bilgi teyit edip, sigortam.net'in dediği içerikte olmadığını öğrendim. bundan sonra da sanırım tanıdık vs acentalarda çalışmak daha doğru olacak.
 • kendileriyle yaşadığım uyumsuzluk sonucunda başvurduğum denetim kurulunca kendilerine ceza kesilmesini sağladığım firma. cezanın miktarı ne bilmiyorum ama yaptıkları yanlarına kalmadı onu biliyorum
 • poliçe satana kadar peşinizden ayrılmayan, hasar vs bir sorun yaşadığınızda ortadan kaybolan çakma sigorta firması.
  adam gibi acenta gibisi yok.
 • fiyat istediğime pişman olduğum online sigorta acentesi.

  pazartesi günü trafik sigortası fiyatını online olarak aldım. telefonu ve maili vermiş bulundum.
  çarşamba günü aradılar ve trafik ve kasko için yeni fiyat vereceklerini söylediler. fiyat yüksek geldi ve düşünmek istediğimi söyledim.
  bir kaç defa aradılar ancak telefonu açamadım. açtığımda da teklif hakkında karar verdiğim zaman kendilerine döneceğimi, yoğun olduğum için de sadece e-posta üzerinden haberleşmeyi rica ettim.
  gelen e-postada teklifin 300 lira düşürüldüğünü gördüm.
  sonraki günlerde sürekli arandım ancak oldukça yoğundum ve ne sağlıklı karar verecek yetim, ne de zamanım vardı. numarayı engelledim. "engellenen numaralar" menüsünde bir sürü çağrı gördüm. düzenli olarak defalarca aranmışım.
  üzerine pazartesi günü bir mail aldım. " ... tarihleri arasında 16 kere aradım ve 1 kere mail attım. bana uygun olduğunuz bir tarih ve size ulaşabileceğim bir telefon numarası belirtirseniz sizi tekrar aramaktan mutluluk duyarım." kısacası trip yedim.

  piyasayı görebileceğiniz, makul teklif alabileceğiniz bir sistem. teklifleri mutlaka değerlendirin.
  diğer yandan ben bir daha siteden fiyat almak istemiyorum.
 • sizin için en uygun olan fiyatlı tekliften ziyade acente olarak en yüksek komisyonu veren şirketin teklifini sizlere sunan sigorta acentesi.