• sadecefrp oynayanların değil magic the gathering oynayanlarında buluşma noktası olan eğlenceli bir kafeydi. kafenin girişindeki park demirlerinin balta şeklinde olması ve içerisinin neye benzediği girişten bakınca pek anlaşılmadığı için, kafeye ilk gelenler biraz gerin görünselerde, içerdeki müşterilerin ve kafe sahiplerinin (çok ortaklı bir kafeydi diye bilinir) eğlenceli tipler olduğu anlaşılınca yeni gelenler rahat etmeye başlarlardı. hemen hemen her tür frp oyunu için iyi bir dm bulmak mümkündü, aynı şekilde fikir alınacak magic ustaları da mevcuttu. internete bağlı olmayan yaklaşık 7-8 bilgisayarlık ağ da ise sürekli starcraft ya da counter strike oyunları dönerdi. adını unuttuğum orta yaşını aşmış ama muazzam tostlar yapan bir amca vardı. eğer yanına yanaşır biraz muhabbet ederseniz kafenin esas geyik kaynağının o amca olduğunu anlardınız. samimi olduğu herkese sataşır ve gülmekten yerlere yatırırdı. birde yine orta yaşını aşmış bir bayan gelirdi ara sıra, sanırım özgür özol'un annesiydi kendisi, bize sürekli giymeyin şu siyah tişörtleri, yoksa ne hatun bulursunuz ne de iş diye nasihat verirdi. ara sıra da kaniş cinsi bir köpek peydah olurdu. kapıdan gelen her müşterinin paçasını koklar müşterinin girip giremiyceğine o karar verirdi. daha sonra ne olduysa işin içine warhammer girdi. her ne kadar warhammer dan kaynaklı olduğunu sanmasam da yavaş yavaş müşteriler azalmaya başladı, gelenlerde pek bir şey yiyip içmiyordu. bir süre sonra kafe tamamen war hammer oynanan bir yere döndü. hatta bu dönüşle işler yine açılmaya başladı ki kafe üst katı da kiraladı ve giriş katından üst kata çıkan spiral bir merdivenle bağlandı. daha sonra araya benim askerliğim girdiği için sadece hafta sonları izine çıkınca gider uğrar oldum. 3 katlı güzelim kafede en fazla 2 ya da 3 warhammer masası dolu oluyordu. bir süre sonra üst kat kapatıldı. daha sonra ise kafenin tamamı kapatıldı. şimdi ise tek bildiğim artık kafenin olmadığı onun yerine bakırköy de bir yerlerde aynı isimde bir dükkanın warhammer figürleri sattığıdır.
  • hatirlanan enstantaneler:
    - acilisi bir convention ile olmustu, mayis 1998 olabilir.
    - cok masa interactive oyunlari hastalik yapiyordu.
    - en iyi roleplayerlar burada takildigindan oyun kalitesi cok iyiydi.
    - girisinde yere sabitlenmis bir balta bir mace duruyordu ve evet birisi baltayi yurutmustu.
    - en manyagi da bu istanbulda satanist avinin yasandigi donemde yarin polis gelcek ihbari alinmis idi. herkes beyaz, yesil ne varsa cicek bocek tisortu giyerek gelmisti kafeye. yaril yaril bir gundu zira efendim tum siyah harici tisortleri kucuk imis insanlarin, boyle 7-8 yillik tisortler e haliyle yas 15 ile 22 arasinda insan bi hayvanlasiyor. komikti ...
  • tesadüflere inanmam ama sabah sabah, hem de ortamda hiçbir zihinsel uyaran olmamasına rağmen fena halde aklıma düşen eski mekan.. müdavimi değildim ve hakkında atıp tutacak kadar da gidip gelmedim.. orada strider edası ile bir "yabancı" olarak bulundum hep..

son gidişimin üstünden 10 seneden fazla (13-14? yuh! ihtiyarladık mı o kadar ?) bir süre geçti fakat mezkur mekanda içtiğim mana iksiri'ni, o ortamın vorhemır'a* dönüşmeden önceki aşina havasını kolay kolay hiçbir şeye değişmem..

güzeldi.. güzel her şey gibi tükendi ve bitti..

sonra kadıköy'de "geçit" ve "kayıp" gibi muadilleri -ki "kayıp" hakikaten iyiydi- türediyse de onlar da çok uzun ömürlü olamadılar..

(bkz: kayıp cafe)
    (bkz: geçit cafe)

---
    tarihin karanlık odalarındaki tozlu raflarda adı geçen külliye ile ilgili tafsilatlı malumat bulmak mümkün..
  • istanbulun ilk ve ayakta kalmayi ba$arabilen tek frp kafesi. menusu sanat eseri gibidir. tum urunlerin ozel isimleri ve renkli cizimleri vardir. (beholder ezmesi, dragon kulagi falan gibi $eyler) istanbulda worldbook of ansalon un bulunabilecegi nadir yerlerdendir.
    cok da guzel bir mekandir. bol bol para kazanmalari da dilegimdir.
  • ilk frp oyunumu oynadigim ve sonra hic birakamadigim besiktastaki super bir cafedir . bir fransiz ajandim , almanlardan kacirdigim gizli resmin oldugu kemanimi saklayacak yer arayip durdum bu cafenin icinde , bardaklarinin alti delik midir nedir hemen bitiyor kahveler nasil da geciyor 6 - 7 saat ayni masada . her pazar gunumu gecirdigim cok iyi arkadaslar kazandigim sicak mekandir burasi. ne verdigi icecekler ne de yemekleri kekleri borekleri bu cafeye baglar gelenleri , sihir dekiler icin onemli olan tek sey orta dunya ulkesidir!
  • besiktas ve kadikoy olmak uzere 2 ayri versiyonu bulunan kafe. kadiköydeki bir internet kafe olup bilimum cs'cinin ve uo'cunun mekanidir.

besiktastaki ise yillarca kmlerce uzaktan gelip 10 kisilik grupla 40m2 lik yerde darksun oynadigimiz yer. bi keresinde iceriye gizlice kir pidesi sokupta odanin asiri kokmasi yüzünden olum sinirina yaklastigimiz mekan. ahhh ah!
  • menüsünde süper isimlerde yiyecek ve içeceklerin bulunduğu mekan(atıl kurt, doğa adamı, r2d2, vs...)
  • aldığım duyumlara*göre warhammer cafe halini almış mekan..
  • zamanında cok guzel starcraft convension'ları yapmıs, kucuk capli bir sel gecirmis, istanbulun en eski frp-warhammer-magic vs cafesi. hayatimda yedigim en guzel patetes salatasini burada yemistim. simdilerde biraz daha warhammer'a kaymis gidip gordugumde farkettim.
  • facebookta bulduğum ilkokul arkadaşım.
    http://www.stillpsycho.net/sihir
hesabın var mı? giriş yap