şükela:  tümü | bugün
  • dev mantık hataları barındırsa da genelde zorlama olan devam filmlerinin aksine güzel bir ikinci filmdir.

--- spoiler ---
    o değil de birader londra'nın göbeğinde üzerinde koskoca fbi yazan minibüsle cirit atmak da nedir? ne alaka arkadaş londra'da fbi? adama demezler mi ''you have no jurisdiction here'' diye.
    --- spoiler ---
  • mark ruffalo için izlediğim filmdir.

neden mi mark ruffalo ?
    buyrun:
    "4 ekim 2006'da her gün yayınlanan democracy now! programına konuk olan ruffalo ırak'taki savaşı, ıraklılar'a uygulanan işkenceyi ve george w. bush yönetimini eleştirdi. ertesi gün ise new york'ta düzenlenen dünya bekleyemez protesto gösterilerine katıldı ve orada da bir konuşma yaptı. 2008 yılında ise mike gravel'a başkanlık yarışında destek verdi. ekim 2007'de ruffalo 9/11 komisyon raporu'nu eleştiren bir açıklama yaptı ve raporun tamamen yasadışı olduğunu, soruşturmmanın tekrar açılması gerektiğini söyledi. ruffalo: "nasıl yıkıldıklarını izledim ve bu beni şaşkına çevirdi. ilk tepkim binaların bu şekilde yıkılamayacağını düşünmek oldu." dedi.."
  • adını türkçe'ye hangi aklıevvelin sihirbazlar çetesi olarak çevirdiğini merak ettiğim 2013 yapımı filmin devamı. sihirbazlar çetesi nedir arkadaş? müzikli danslı çocuk oyunu sanki...
  • ilk filmdeki akıcılığı ve heyecanı bulamadım. daha iyi bir film bekliyordum. sinemada izlenmesi şart değil bana göre...

bir de filmi izlemeden önce mutlaka ilk filmin tekrar izlenmesi ve hafızanın tazelenmesi gerekiyor. çünkü önceki film ile çok bağlantı var.

bir de lizzy caplan yakışmış.
  • ekşisözlük sağolsun bir yazar sayesinde* ön gösterimine gittiğim ve gayet güzel olan bir film.

filme gelince genellikle bu gibi filmler ilkine nazaran biraz düşük tempoda olur ama özellikle oyuncu kadrosunun da daha kalabalık ve iyi olmasıyla tempo baya iyi olmuş. özellikle daniel radcliffe ve michael caine'den oluşan "kötü adamlar" baya komik olmuş. zira michael caine'in kötü adam olduğu dünyada marla singer en iyi ev hanımı seçilir. lizzy caplan'ın rolü çok güzel olmuş çünkü karakter çok fazla ironi ile dolu. normalde filmde ve gerçek hayatta gördüğümüz performans sanatçıları genellikle çok konuşmazlar ve ciddi takılırlar ama espri anlayışıyla o ciddiliği güzel bir şekilde kırmış.
    jesse eisenberg ve dave franco bence gelecekte çok iyi işlere imza atacak ve duruşu düzgün oyuncular. oyunculukları bu filmde biraz daha göze çarpıyor özellikle bizim lex luther'ınki. woody*'i görünce nerede olum senin kankan* diyesim geldi. filmde mélanie laurent'i bi daha görmek isterdim zira ayhan sicimoğlu'nun dediği gibi hastasıyız.

kısacası harry potter yanına alfred'i alarak hulk'u kızdırdığı film. banner da four horseman* ve tanrı*yı yanına alarak ellerine verdiği film.
  • ilizyonu geçtim sihirin kendisini içeren sahneler ile bezeli bir film. sahneler ilerledikçe oha oha, yoaaamına oluyorsunuz. hak edeceği puan max 7/10.
    diyalogların birinde şöyle bir replik geçti ve acaba filmin hiç bir teknik danışmanı olmadan mı çekilmiş soruları bende belirdi

--- spoiler ---
    zengin amca arthur tressler, kahramanlarımızdan birine, "annen sistemdeki nanobaytlardan yalnızca biriydi " diye bir cümle sarfediyor. ve tam o anda şu soru aklıma geliyor; "nanobayt ne lan?". bildiğimiz bayt, 8 bit'den oluşan bir dizidir. ve nano kelimesi bayt için kullanılamaz çünkü en küçük birimi zaten 1 bit'dir ve daha küçük birimi yoktur, alabileceği değerler ise 1 veya 0'dır. yani binary-ikilik sistemdir. buraya nano kelimesini götünüzden uydurup da nasıl soktunuz muhterem script yazarları?

--- spoiler ---
  • cast iyi. oyuncular güzel. senaryo zayıf. diyaloglar yetersiz. genelde konu akışı hızlı olduğundan bazı şeyleri siz anlayamadan geçiyor ve bazı sahneler de tersine gereksiz uzatılmış ve sıkıcılaşabiliyor.

ilk filmi eksiklerine rağmen beğendiğim için ikincisini sinemada izledim fakat ilkinden daha az zevk veren bir film olmuş ve tatmin olmadım.
  • ilkini beğendiysem de bugün önyargıyla izlediğim film. aslında hiç fena değilmiş, eğlenceli vakit geçirmekten daha fazlasını vaadetmiyor zaten. bu kadar uçuk numaraları bile bilimsel bir şeye bağlamaları takdire şayan bence.

--- spoiler ---

lizzy caplan 10 numara olmuş, michael caine reisin madara edilmesine gönlüm el vermedi, morgan freeman da her zamanki gibi feyizli amca rolünde.

--- spoiler ---

o değil de mark ruffalo, jesse eisenberg ve dave franco nasıl yakışıklı adamlar sırf onları görmek için bile izleyebilirdim slkdjksldkl.
  • final numarası bana göre çok hafif kalmış olan film.

her ne kadar daha imkansız ve arcade dursa da, kart oyunu sahneleri daha çok eğlendirdi beni. ayrıca, final'e hazırlık oyunları da çok güzeldi fakat final ilizyonu sanki biraz sönük ve kopuktu. ayrıca ilk film beni daha çok heyecanlandırmış ve keyiflendirmişti.