şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dev mantık hataları barındırsa da genelde zorlama olan devam filmlerinin aksine güzel bir ikinci filmdir.

  --- spoiler ---
  o değil de birader londra'nın göbeğinde üzerinde koskoca fbi yazan minibüsle cirit atmak da nedir? ne alaka arkadaş londra'da fbi? adama demezler mi ''you have no jurisdiction here'' diye.
  --- spoiler ---
 • ilk filmdeki akıcılığı ve heyecanı bulamadım. daha iyi bir film bekliyordum. sinemada izlenmesi şart değil bana göre...

  bir de filmi izlemeden önce mutlaka ilk filmin tekrar izlenmesi ve hafızanın tazelenmesi gerekiyor. çünkü önceki film ile çok bağlantı var.

  bir de lizzy caplan yakışmış.
 • adını türkçe'ye hangi aklıevvelin sihirbazlar çetesi olarak çevirdiğini merak ettiğim 2013 yapımı filmin devamı. sihirbazlar çetesi nedir arkadaş? müzikli danslı çocuk oyunu sanki...
 • mark ruffalo için izlediğim filmdir.

  neden mi mark ruffalo ?
  buyrun:
  "4 ekim 2006'da her gün yayınlanan democracy now! programına konuk olan ruffalo ırak'taki savaşı, ıraklılar'a uygulanan işkenceyi ve george w. bush yönetimini eleştirdi. ertesi gün ise new york'ta düzenlenen dünya bekleyemez protesto gösterilerine katıldı ve orada da bir konuşma yaptı. 2008 yılında ise mike gravel'a başkanlık yarışında destek verdi. ekim 2007'de ruffalo 9/11 komisyon raporu'nu eleştiren bir açıklama yaptı ve raporun tamamen yasadışı olduğunu, soruşturmmanın tekrar açılması gerektiğini söyledi. ruffalo: "nasıl yıkıldıklarını izledim ve bu beni şaşkına çevirdi. ilk tepkim binaların bu şekilde yıkılamayacağını düşünmek oldu." dedi.."
 • cast iyi. oyuncular güzel. senaryo zayıf. diyaloglar yetersiz. genelde konu akışı hızlı olduğundan bazı şeyleri siz anlayamadan geçiyor ve bazı sahneler de tersine gereksiz uzatılmış ve sıkıcılaşabiliyor.

  ilk filmi eksiklerine rağmen beğendiğim için ikincisini sinemada izledim fakat ilkinden daha az zevk veren bir film olmuş ve tatmin olmadım.
 • ilkini beğendiysem de bugün önyargıyla izlediğim film. aslında hiç fena değilmiş, eğlenceli vakit geçirmekten daha fazlasını vaadetmiyor zaten. bu kadar uçuk numaraları bile bilimsel bir şeye bağlamaları takdire şayan bence.

  --- spoiler ---

  lizzy caplan 10 numara olmuş, michael caine reisin madara edilmesine gönlüm el vermedi, morgan freeman da her zamanki gibi feyizli amca rolünde.

  --- spoiler ---

  o değil de mark ruffalo, jesse eisenberg ve dave franco nasıl yakışıklı adamlar sırf onları görmek için bile izleyebilirdim slkdjksldkl.
 • genel olarak beklentimin altında kalan film.

  --- spoiler ---

  çipin iskambil kartı arkasına saklanıp kaçırılma planı güzeldi. senaristler güzel bir fikir bulmuşlar ama güzel bir fikirden gereğinden fazla yararlanmaya çalıştıkları için bu sahne bir süre sonra çekilmez hale geldi. böyle amatörce hataları nasıl yapabiliyorlar anlamış değilim.

  --- spoiler ---
 • final numarası bana göre çok hafif kalmış olan film.

  her ne kadar daha imkansız ve arcade dursa da, kart oyunu sahneleri daha çok eğlendirdi beni. ayrıca, final'e hazırlık oyunları da çok güzeldi fakat final ilizyonu sanki biraz sönük ve kopuktu. ayrıca ilk film beni daha çok heyecanlandırmış ve keyiflendirmişti.
 • ilizyonu geçtim sihirin kendisini içeren sahneler ile bezeli bir film. sahneler ilerledikçe oha oha, yoaaamına oluyorsunuz. hak edeceği puan max 7/10.
  diyalogların birinde şöyle bir replik geçti ve acaba filmin hiç bir teknik danışmanı olmadan mı çekilmiş soruları bende belirdi

  --- spoiler ---
  zengin amca arthur tressler, kahramanlarımızdan birine, "annen sistemdeki nanobaytlardan yalnızca biriydi " diye bir cümle sarfediyor. ve tam o anda şu soru aklıma geliyor; "nanobayt ne lan?". bildiğimiz bayt, 8 bit'den oluşan bir dizidir. ve nano kelimesi bayt için kullanılamaz çünkü en küçük birimi zaten 1 bit'dir ve daha küçük birimi yoktur, alabileceği değerler ise 1 veya 0'dır. yani binary-ikilik sistemdir. buraya nano kelimesini götünüzden uydurup da nasıl soktunuz muhterem script yazarları?

  --- spoiler ---