şükela:  tümü | bugün
 • http://www.sihirlikelime.com/
  sitede konuşurken seçilmiş kelimelerden birisini söylediğinde hediye kazanacağımız site. cenk ve erdem beylerin siteye üye olması halinde kimsenin hediye kazanamayacağı site
 • hediye bombardımanının barçın spor ile başlayacağı site.
 • reklam arası adlı reklam ajansının (http://www.reklam-arasi.com/) en son web projesi. ekip belli ki işi yaparken eğlenmiş, gülmüş, coşmuş. "negzel zite yaptık, hey hey" demiş. ve hatta site açılışını da tam ramazan ayı zamanına denk getirerek oruç tutan bünyelerin akşamları evde geçirmesini değerlendirmiş. bu anlamda akıllıca bir iş.

  facebook sayesinde (o kadar konuştuk bir kez facebook demedik) kişisel bilgilerini vermeye alışmış, artık bunu tabii gören türk internet kullanıcısından tüm iletişim bilgilerini; yazışma adresi ve cep telefonu da dahil olmak üzere istiyor olması sitenin hediyeleri ulaştırma konusundaki ciddiyetini gösteriyor. ya da ben çok fena yamuluyorum.

  ortada bir sponsorun olması (şu anki sponsor barçın spor) sadece, "hadi hem internet kullanıcısını eğlendirelim hem de hediye verelim, götümüze para batıyor" zihniyetinde olmadıklarını gayet net ortaya koyduğundan nerede, ne için olduğumuzu bilerek siteye giriş yapmak iyi.

  sitede hoşuma gitmeyen özellik ise; mesaj tahtasındaki yazışma alanının sol yanında profil resmi, olaya hangi şehirden dahil olunduğu ve artık bırakın üye olmayı, internette bir şey ararken arama sonuçlarında çıktığında tıklamaktan bile çekindiğim forumlarda verilen forum rütbesi tadında bir rütbe sistemi ile üyenin rütbelendirilmesi. burada profil resminden tutun, kullanıcı adına kadar her şeyin çok daha minimize edilmesi gerekirdi şahsi kanaatimce, zira burası bir komunite sitesi değil. evet, burada insanlar yazışmalara cevap verecek, mesaj tahtasına yazıp duracak ama tanışmayacak. zaten eğer öyle bir amaç güdülmüş olsaydı baştan özel mesajlaşma diye bir fasilite koyarlardı siteye. bu o kadar zor bir şey değil. demek ki neymiş; bu kısım iyi düşünülmeden geçiştirilmiş.

  sonuç olarak eskiden 80630 ve türevi sitelerdeki forum bölümü alanlarına benzetilmiş bu alan bir anda yazma keyfimi kaçırdı açıkçası. bu alan olmamış diyor ve sitenin diğer alanlarını keşfetmek için faremizin tasmasını tutup yürüyüşe geçiyoruz. ha, amaç mesaj tahtasına yazıp sihirli kelimeyi bulmak ve hediye kazanmaktı değil mi? doğru. neyse artık...
 • internet basinda chat yaparak zaman geciren kisiler icin tasarlanmis olabilitesi yuksek, hem konus hem kazan alternatif sitesi.
  site sizden sadece chat yapmanızı istemiyor ayrica. düzgün turkce konusmaniz icin de bir yaptirim sagliyor. bu acidan gercekten takdire sayan, yeni bir internet dili olustugunu ve kelimelerin giderek sekil degistigini varsayarsak. sitede mesaj atarken tdk linki olması da dikkat cekici. ayrica konustukca hediye kazanmak bu devirde zor bulunur. chat yaparken kullandıgınız kelimeler eger sihirliyse anında kazanabiliyorsunuz hediyeyi. sponsor firmalar kesenin agzını acmis, sizden de sadece agzınızı acip sihirli kelimeyi bulmanız ve bunu yazıya aktarmanız bekleniyor.

  siteyi yapan arkadasları kutluyor, basarılarının devamını diliyorum. *
 • bir adet ray ban wayfarer kazandım ben bu siteden. bakalım sözlerine sadıklar mı, haftaya falan göreceğiz.
 • dolu dizgin giden bir site, yeni bir internet komünitesi.
  ray ban'ım geldi, teşekkür ediyorum kendilerine.
  inşallah büyürler kısa zamanda, böylece biz de daha büyük hediyeler kazanırız .
 • kısa zamanda bu kadar ilgi çekmesi enteresan..lakin yeni kampanya yayına gireli 1 saat olmasına rağmen site üyeleri çılgın atıyorlar hediye kazanmak için. o derece.. gift hunting..
 • açıldığı günden beri sürekli hediye dağıtan, enteresan yapısıyla dikkat çeken, sözlük yazarlarının gönlünce dağıtabilecekleri site.