şükela:  tümü | bugün
 • güzel bir eylemdir. sevilen şiirlerin hepsi bir arada bulunur. kimisi ünlü şairlerin , kimisi amatör şairlerin, kimisi de defter sahibinin şiirleridir... kimseler bilmez; ama defterin sahibi için pek kıymetlidir şiir defteri.
 • eski tüm şiirlerimi, hikayelerimi yok ettiğim, fakat şimdi yeniden ve daha özensiz gerçekleştirdiğim eylem.

  eski şiirlerim, yazdığım hikayeler, reel olmayan duygularla bezeliydi. bir kıza duyulan sevgi, aşk, bağlılık gibi aptal saptal şeyler üzerine yazıyordum. hikayelerim de öyleydi. gerçi sonraları çok karanlık bir evrim geçirdiler ama, yok ettim tümünü.

  dünden beri yeni şeyler yazıyorum. hissettiğim her an, neresi denk gelirse oraya yazıyorum. bir ahengi olmayabiliyor edebi anlamda, biri okusa "sik gibi olmuş" der ama, önemsemiyorum. her bir kelimesi özenle seçilerek yazılıyor çünkü. hepsi, o anki durumumu anlatan şeyler. tarih de atıyorum. 20 yıl sonra okuyup "neler hissetmişim lan" diyebilecek miyim bilmiyorum ama, o günlere şiirler biriktiriyorum. üzüntümü, heveslerimi, allah'tan başka anlatabildiğim tek yer satırlar. kendimle nadiren gurur duyduğum anlardan ve eylemlerden biridir şiir defteri tutmak.

  gerçi dediğim gibi, şunun bunun arkasına, onun bunun üstüne yazıyorum, defter tutmak denemez pratikte ama, teoride öyle evet.
 • "bir kıza duyulan sevgi,aşk bağlılık gibi aptal aptal şeyler..." demişsin ama bana kalırsa senin yazış tarzın ya da o zamanki yaşın itibariyle acemiliğin bunları aptallaştırmıştır. yoksa sevmek ya da aşk üzerine yazan onca şair aptal mı senin göğzünde?
 • uzun bir aradan sonra yeniden şiir defteri tutmaya karar verdim. hem de ,eskisinden daha özenli ve sık yazarak. bu konudaki hayalim şiirlerimin, şarkılara dönüşmesi, zira melodik bir ritm yakalamadan yazamıyorum mereti.
 • kendi kendine konuşmaktır.
 • okudugu siirde ona hatirlatan birsey oldugu icin yaziya dokmek istemistir.