şükela:  tümü | bugün
  • güzel bir eylemdir. sevilen şiirlerin hepsi bir arada bulunur. kimisi ünlü şairlerin , kimisi amatör şairlerin, kimisi de defter sahibinin şiirleridir... kimseler bilmez; ama defterin sahibi için pek kıymetlidir şiir defteri.
  • eski tüm şiirlerimi, hikayelerimi yok ettiğim, fakat şimdi yeniden ve daha özensiz gerçekleştirdiğim eylem.

    eski şiirlerim, yazdığım hikayeler, reel olmayan duygularla bezeliydi. bir kıza duyulan sevgi, aşk, bağlılık gibi aptal saptal şeyler üzerine yazıyordum. hikayelerim de öyleydi. gerçi sonraları çok karanlık bir evrim geçirdiler ama, yok ettim tümünü.

    dünden beri yeni şeyler yazıyorum. hissettiğim her an, neresi denk gelirse oraya yazıyorum. bir ahengi olmayabiliyor edebi anlamda, biri okusa "sik gibi olmuş" der ama, önemsemiyorum. her bir kelimesi özenle seçilerek yazılıyor çünkü. hepsi, o anki durumumu anlatan şeyler. tarih de atıyorum. 20 yıl sonra okuyup "neler hissetmişim lan" diyebilecek miyim bilmiyorum ama, o günlere şiirler biriktiriyorum. üzüntümü, heveslerimi, allah'tan başka anlatabildiğim tek yer satırlar. kendimle nadiren gurur duyduğum anlardan ve eylemlerden biridir şiir defteri tutmak.

    gerçi dediğim gibi, şunun bunun arkasına, onun bunun üstüne yazıyorum, defter tutmak denemez pratikte ama, teoride öyle evet.
  • kişiyi mutlu hissettiren eylem. benden başka kimse okumayacak, belki ben öldükten sonra ardımda okuyacak birileri olursa onlar okur. benim iki küçük not defterim vardı, ikisi de dolu. şiirler, hikayeler falan. acayip zevk alarak doldurmuştum onları. aylardır yazmıyorum, yarın gidip yeni bir not defteri alacağım. bakalım, umarım. entry de böyle sanki karşılıklı konuşuyormuşuz gibi girildi ama görmezden gelin. canım sıkkın.
  • kendi kendine konuşmaktır.