şükela:  tümü | bugün soru sor
  • müzik dinlemekten daha keyif verici olabilen bir hadise. şiir de okuyan da güzelse daha bir verim alınır. ahmet telli'den, genco erkal'dan, nazım hikmet'ten, ahmed arif'den, uğur polat'tan dinlemek ise muhteşemdir.
  • youtube'daki şiir okuma videolarını mp3 olarak indirirken convert2mp3.net kullanıldığında şiirleri tasnif étmek daha kolay oluyor.
    "artist" olarak şiiri okuyanıñ adını, "name" olarak şiiriñ adını, "album" olarak da şairiñ adını yazıyorum. bu da mesela selim akgülüñ ya da necat zivîngîniñ okuduğu şiirler için (müzik uygulamasındaki) sanatçı sekmesinden rahatlıkla bulabiliyorum. aynı şekilde şaiirler* için de (müzik uygulamasındaki) albüm sekmesinden indirdiğim şiirlere ulaşabiliyorum.
  • sevdiğim eylem.
    bir tuncel kurtiz'den delikanlım şiirini dinlemek
    iki müşfik kenter'den orhan veli şiirlerini dinlemek
  • iki gündür, üvercinka ile başlayıp;nazım hikmet, turgut uyar la devam eden eylem. ne dinleyeceğim hiç belli olmuyor. neyin beni etkileyeceği, neyin içimi boşaltacağı, neyin güldürüp neyin hüngür hüngür ağlatacağı.
  • yapmayı pek sevdiğim, beni biraz daha, mutlu olmasa da huzurlu kılan etkinlik. ezber kabiliyeti hayli kısıtlı olan ben bu sayede bir kaç şiir de ezberleyebildim ki bu bence şahane bir şey. bir şiiri ezberden okumak, onun gözlerine bakarak. şahane bir şey. daha fazla şiir okunsa keşke; buna kabiliyetli kişilerce.