• çok meraklı ve bilgiye her daim ulaşmaya çalışan bir yazar. güncel konuları tarihsel, sosyolojik ve politik perspektiflerden yorumlayıp akabinde nokta analizler yapabiliyor. bu da onun analitik zekasının ne denli kuvvetli olduğunu gösteriyor. kişisel ilgisinin olduğu konular nezdinde okuduğu kitaplardan öğrendiklerini sözlük ile paylaşıyor. kendisini üç evetle uğurluyoruz.
  • uzun zamandır hem son dönemde benim için aslında son derece bilinçli bir tercih olan asosyallik eğilimim, hem de çoğu zaman konunun karşılıklı entry okuma ve bilgi/görüş/metin ve sanatsal yapıtlar paylaşımından çıkıp saçma, basit ya da çıkar odaklı yerlere gitmesi ihtimalinin yüksekliğini artık iyiden iyiye baştan hesap etmekte olmam nedeniyle ne burada, ne de çeşitli sosyal medya mecralarında hiçbir yeni hesap veya kişiyle iletişime geçmediğimi ya da haklarında yorumda bulunmamaya çalıştığımı belirterek başlamak istiyorum, fakat şu anda kendimi yazmaktan alıkoyamadım çünkü bilgi içerikli bazı çok sağlam entry metinlerine rastladım bu hesapta ve hesap sahibinin bunu ve zaman zaman okuduğumu bilmeye hakkı olduğunu düşündüm. saygı duyarak, naçizane içeriği yoğun zihni ile ruhunu uzaktan selamlayarak ve biraz da tanımadığım ve olası tepkisini tahmin edemeyeceğim için çekinerek söylüyorum -ama bilmesini isterim ki tüm niyetim dostane olup yapıcı bir görüşümü belirtmekten ibarettir- tek içten dileğim bu derinlikteki kaliteli bir "kutsal bilgi kaynağı" hesabının uzun vadede sözlükteki entropi benzeri genel dekadansa uyum sağlayarak "zahire fazla düşmemesi"dir. kendisine sözlüğe katkılarından ötürü teşekkür ediyorum.
  • hem bilgili hem kültürlü hem de güzel genç yetenek.
  • ekşi sözlük yazarı.
  • tarihe, sanata, mistisizme ilgi duyan, heykel aşığı nicki gibi şiir gibi bir yazar. tüm bunların haricinde hissiyatı ve telepati yeteneğininde çok kuvvetli olduğunu düşünüyorum. ama belli etmiyor. *
  • sözlüğün yıllanmış kadrolu emektar yazarlarından. aynı zamanda badim olur kendileri. araştırmaları, ilgisi ve merakı ile çok sevdiğimiz, hep seveceğimiz en kıymetlimis.*
    güzel tarot bakar, fiyatlara kdv dahil mi söylemez. enerjisi ile pozitif, naifliği ile tam bir yengeç burcu kadını. ve tabi güzelliği ile de gerçek bir sarışın.*
    hep mutlu, siir gibi günleri olsun...
  • sükut tohumu içinde yüzyıllardır dikili , içimde ki karanlık güneş almaz ki , yoksa bu yuzden mi saçmadın gül yapraklarını , hani sevince güller açardı ..

ıçimde ki karanlıkta yetiştirdim sana çiçekleri , güneş diye sevgi bıraktım içine ,güneş diye sen doğdun her güne , bir gün yolun kalbime düşerse , gül yaprakları senin için serili olacak yerlerde ...

sukutum içimdeki sesim , umudum, sururum neşemsin , sözlerim ulaşırım mi bu kadar sessizlesirken , anlık anlık genişlerken evren

sen kokunca çiçeklerim , kuş sesleri dolar
    yüreğime, tebbesumum kutuda sakli , rotası sanaydi çevrildi ha bire , nile bıraktımıştım iz bırakmayan ayak sesleriyle , ne çilesi olacak bu yolun , gözlerin bana olmuşken pervane ..
  • yaprak dökümü kadar , kuru ve hafif bir ağırlığı var ölümün , yavaş yavaş çekip giden ruhun , bırakıp gitmesi gibi yükselişi , savruluşu yaprakların , hani uçmak gibi bir fezaya, hangi kapıdan girilir semaya , hangi mevsimde göç ederdi ruhlar , hepsinin teker teker hayalleri var ,ya mevsimi değildi ölümün ya da hiç görünmedi bana sonbahar ....

ya çekip gitseydi düşlerim ..
    ya hiç atmasaydi ritminde kalbim
    bedenim yük olur muydu , dursaydi nefesim ....

vazgeçmek mi , ölmek mi kışın ayazına denk
    sokak lambası altında hayallerle cenk
    hızlı adımlardan kopan aheng
    döndürür mu gidenleri , yeserir mi ki , sanmam ! çürümüş kök ....
  • bir evdeyiz, bir odada, bir koltukta… çayını yudumluyorsun bitiyor, tekrar dolduruyorum çayda bitiyor bu sefer kahve yapıyorum biraz daha kal diye, gitmemen için bahaneler yaratıyorum. gitmeyi sende istemiyorsun biliyorum, oturuyorum gülüşüyoruz konuşmak anlamsızlaşıyor bir süre sonra birbirimizi izliyoruz sen yine gözlerimden kaçıyorsun derin bakışlı kahverengi gözlerini her şey bir mucize olabilecek kadar imkansız ve imkansız olabilecek kadar güzel.
  • bugün doğum günü olan yazar
hesabın var mı? giriş yap