şükela:  tümü | bugün
  • böyle bir entride cümlelerin devrik olması şarttır.
  • sözlükteki mallıklar listesinde birinci sıraya oynayabilecek bir eylem. konu ekşi sözlük olunca şiir gibi yakıştırması da övgü değil gerizekalı entelliği temsil ediyor burada. mesela az önce gördüğüm örnekle başlayayım (bkz: #46846161) bu entry'yle yada beşiktaşla en ufak bir sorunum yok, az önce gördüm şimdi de onun üzerinden gidiyorum. yılmaz özdil tarzında yazmasa dümdüz söven bir entry olacakken aralara birkaç boşluk bırakıyor ve sana oluyor aşırı etkileyici, şiirsel bir entry. "caps nerde amına koduğum" şeklindeki bakınızı üçüncü sıradan debeye sokan muhteşem ekşi okuyucusu bu entry karşısında mest oluyor sonuç olarak.

tabi bu entry gerizekalı entellik çizgisinde değil, o entry'ler genelde solcularla alakalı başlıklarda oluyor. etkileyici olduklarını sanıyorlar herhalde. bir örnek de ben vereyim:

şiir gibi entry girdiğini sanıyor bu embesiller
    ...
    hah hah
    ..
    güldüm
    sonra bastım eksiye
    tutacak olan başlıklara buralar değerlenir bakınızı verdim
    çok entel değilim sanki
    ama enter'a basmak möthüş
    en sevdiğim yazar kelimeler albayım
    yoksa ben gerizekalı mıyım
  • ben de böyle yazıyorum itiraf edeyim ki,
    ama şiir gibi olsun diye değil, sadece alışkanlıktan.

dün bir mesaj aldım.
    ara sıra gelenler gibi.

gözlerimi bozuyor tarzınız diye,
    yani beni okuması için tarzımı değiştirmem gerekiyormuş.
    e bende mümkün olmadığını söyleyince yazara,
    "iyi o halde ben de sizi okumayacağım artık" dedi.
    cins misiniz arkadaşım?
    ne bu tripler böyle?

açıkçası pek okunan biri olduğumu sanmıyorum,
    aslında okunmak için de yazmıyorum.
    benim ki sadece bir iç rahatlatma eylemi.

o nedenle şekillendirilmek istenmem ile ilgili bu tür uyarıları pek de umursamıyorum.
    ben iç dünyamın orgazmına bakıyorum,
    nobel'e talip değilim nihayetinde.
  • (bkz: #53954237)

cidden cok igrenc. msn ya da diger chat programlarinda her kelimeyi ayri mesajda yazmaktan daha igrenc. bir de tek entry degil, baktim son uc entry bu sekilde. digerlerine bakamadim, tiksindim lan.

arkadasim...
    siir gibi... yazarak...
    duyar kasiyormussun...
    gibi geliyor...
    bana.....
    ve su anda....
    erci-e konusmakta....
  • şu örnekte görülen üzere yazan arkadaş sanat icra etmiş sanki: #104179545

sözlüğün amına koyulduğu, kutsal bilgi kaynağı diye magazin haberlerinin gündem olduğu şu sözlükte amiyane hayata dair gülümseten detayları anınsatmıştır bana...