1. kasaba muhtac olunacagi zamanlarda, gercek islevinin yoksayilip yenmesi icap eden eril organ. (mesela: kasaba muhtac olacagima keser kendi sikimi yerim ulan...)
  2. korece bir erkek ismi.

    ocak 2003'de izmit'de duzenlenmis olan dunya gencler buz hokeyi sampiyonasi'na katilan kore milli takimi'nda "jung sik choi" ismindeki oyuncu, $ampiyona boyunca turk milli defans oyunculari arasinda "olm yarinki macta siki kim tutacak - dun ben tuttum bugun de sen tut" $eklinde espriler yapilmasina sebep olmu$ zavalli bir cocuktur.
  3. kardeşimin 3 yaşlarındayken obsesif olduğu bir kelimeydi. benden mi duymuştu emin değilim, ama her kızdığında, her canı sıkıldığında "sik sik sik sik" demeye başlardı. aile dostları da eğlence amaçlı kardeşimin yanaklarını sıkar (ki kendisi sarışın ve mavi gözlü bir çocuk idi, şirinlik katsayısı tavana vurmuştu) sinirlendirip "sik! sik! sik!" deyişini izlerlerdi büyük bir sevinç içinde.*

    yabancıların yanında annem "ah susamış mı canım benim, su mu istiyomuş" diyerek durumu kurtarmaya çalışır, kardeşim ise her sik dediğinde neden kendisine su verildiğini çözemezdi...

    neden sonra (of bayılıyorum bu kalıba) unutuverdi siki, bu sefer de barbilerinin saçlarını mohawk traş etmeye başladı... bu da böyle bir anımdır.