1. tr. erkeklik organi
 2. sikmek eyleminin emir hali.
 3. uzunluğu sürekli tartışma ve merak konusu olan organ
 4. kasaba muhtac olunacagi zamanlarda, gercek islevinin yoksayilip yenmesi icap eden eril organ. (mesela: kasaba muhtac olacagima keser kendi sikimi yerim ulan...)
 5. kardeşimin 3 yaşlarındayken obsesif olduğu bir kelimeydi. benden mi duymuştu emin değilim, ama her kızdığında, her canı sıkıldığında "sik sik sik sik" demeye başlardı. aile dostları da eğlence amaçlı kardeşimin yanaklarını sıkar (ki kendisi sarışın ve mavi gözlü bir çocuk idi, şirinlik katsayısı tavana vurmuştu) sinirlendirip "sik! sik! sik!" deyişini izlerlerdi büyük bir sevinç içinde.*

  yabancıların yanında annem "ah susamış mı canım benim, su mu istiyomuş" diyerek durumu kurtarmaya çalışır, kardeşim ise her sik dediğinde neden kendisine su verildiğini çözemezdi...

  neden sonra (of bayılıyorum bu kalıba) unutuverdi siki, bu sefer de barbilerinin saçlarını mohawk traş etmeye başladı... bu da böyle bir anımdır.
 6. bildigin yarrak.

  ha bu kadar sikis sokus icerikli baslik varken sozlukte, daha detayli bilgi beklerdim sik basliginin altinda. daha cok ornek olsun, daha grafik tanim icersin isterdim. olmadi.

  kisfmet...
 7. "ı" harfini söyleyemeyenlerin sik sik kullandığı kelime.

sik hakkında bilgi verin