• sikar biraz dendikten sonra olayi pekistirmek icin karsidaki kisiye avucunuzu sıkarak olayin gercekten zor oldugu anlatilmaya calisilir.bu sayede muhattabiinizin gozu korkma ihtimali oldukca yukselir.
    (bkz: sekil yapmak)
  • genellikle kadin-erkek tarti$malarinda, erkegin tehditkar tavri kar$isinda kadin sozu olarak cikar kar$imiza. mizansenman:
    "- bak serpil, uzatmanin anlami yok, otur oturdugun yerde 1 ay sonra bayramda zaten gidecegiz ananlara...!!! (tikkat ediniz, buradaki "anan" lafi ile sinir ortami kadina da yansitiliyor.)
    "- gidicem i$te hakan, ablamlar da geliyor mersin'den, bayramda olmayacaklar, gidicem i$te..."
    "- bana bak, bana baaak, bayramda da bir$ey cikartir gitmem valla, akilli ol!!!"
    "- sikar biraz!"
  • sıkar biraz deyip devamına nokta koymanın ki$iye haz verdigi bilinmektedir. ancak inatcı ki$ilerle hergun kar$ıla$ıyoruz; bu bakımdan sıkıyosa gibi alternatifler turemi$tir. bu tur kullanımda eylem de arkaya ili$tirilir ki kar$ıdakinin tehditi biraz havada kalsın, tırssın hatta durup du$unsun.

"- bana bak, bana baaak, bayramda da bir$ey cikartir gitmem valla, akilli ol!!!"
    "-sıkar biraz"
    "-gorursun sen"
    "-sıkıyosa cıkart da asıl sen gor dunyanın kac bucak oldugunu"
  • bir argo ifadedir aynı zamanda. "yapmak biraz cesaret ister" manasında kullanılır.

"jack bauer'ın yüzüne konuşmak sıkar biraz, arkasından atıp tutacağına erkeksen kendisine söyle" gibi.
  • (bkz: sıkar)
    (bkz: o biraz sıkar)
  • (bkz: göt ister)
  • bir zamanlar tv lerde ve gazetelerde yer almış olan blue jean reklamıydı bu.ama hangi marka için yayınlanıyordu bu reklam unuttum şimdi.pantolonun vücuda yapıştığını anlatmaya çalışıyorlardı bu kelimelerle.
hesabın var mı? giriş yap