şükela:  tümü | bugün
 • bildiğim kadarıyla şikayetvar.com'da var olabilmek için her şirketin belli bir bedel ödemesi gerekiyor. sonrasında bu şirket temsilcileri çalıştıkları şirketler hakkında yayınlanan şikayetlerin altına "müşterimize ulaşılarak blablabla" şeklinde bir mesaj yapıştırıyor ve alan memnun satan memnun, sikilen yine tüketici. kısacası zaman kaybı.
 • sonunda doğru yolu buldular. bunda sitenin iyice azalan ziyaretçi sayısı da etken olmuş olabilir. aşağıdaki e-postayı atmışlar. yeni sistemin sağlıklı işleyip işlemeyeceğini yakında görürüz.

  "sizlerden aldığımız değerli görüş ve öneriler üzerine; “çözüldü” ibaresini kaldırıyor, “puanlama sistemini” başlatıyoruz. bundan böyle “müşteri dostu firmalar” listesi sizlerin puanları ile oluşturulacak.

  firmaların, şikayetlerinize verdiği cevaplardan ve ürettikleri çözümden duyduğunuz; memnuniyetiniz / memnuniyetsizliğiniz doğrultusunda oluşturacağınız puanlamalar ile tüketicilerin satın alma kararlarına yön vereceksiniz. "
 • an itibariyle aşırı derecede yavaş çalışan bir site. lan bir şikayet okumak için o kadar beklenir mi? ayrıca çözülmemiş şikayetimi gülücüklü yaptıkları için kendilerine gülücüklerimi yolluyorum. nasıl anlıyorlar acaba çözüldüğünü onu da merak etmekteyim.
 • fikir güzel, işlevsel ve gerçekten yararlı bir site. fakat temel çalışma prensibinde çok önemli bir yanlışlık var.

  tüketici gelip şikayetini iletiyor.
  hizmet sunucu gelip şikeyeti cevapladığı anda sorun çözüldü olarak işaretleniyor.

  olması gereken:

  tüketici şikayetini iletir,
  hizmet sunucu şikayetin çözümü için gerekeni yapar,
  tüketici maduriyetinin sonucunun ne olduğunu belirten bir cevap gönderir:
  çözüldü, çözülemedi, cevap verilmedi vs. gibi.

  şuandaki haliyle, en berbat, en rezil şirketler bile şikayet geldiği anda copy-paste bir metinle şikayeti çözüldü olarak gösterebiliyorlar. (bkz: kuryenet)
 • işine gelmeyen şikayeti yayınlarken kırk takla atabiliyormuş ben bugün bunu gördüm. yazdığım şikayeti önce kişisel bilgilerimi tamamlamam gerektiği gerekçesiyle reddetmiş, kişisel bilgilerimi tamamlayıp şikayeti yeniden işleme koymak istediğimde de 24 saat içinde yayınlanacağını belirtmiş olmasına rağmen 45 saat sonra yayına koymuş sitedir. şikayetimi kuşa çevirip benim yazmadığım cümleler ekleyip ancak o şekilde yayınlayabilmesi de cabası. otur, sıfır!
 • firma girip, "canımız istedi böyle yaptık. çok da iyi oldu çok da güzel oldu taam mı" yazsa şikayetinizin çözülmüş olacağı sitedir.
 • bu site yanlış, eksik ve hatalı ürün ve hizmetler sonucu tüketiciye verilen zararların deşifre edildiği, firmaların ipliğini pazara çıkarabileceğiniz, sosyal medyanın bugünkü konumuna gelme sürecine vaktiyle öncülük etmiş ve etkin rol oynamış sitelerden biriydi.

  şimdiyse işin nazikçesi; "profesyonel" olmuşlar. yeni sistem şöyle işliyor:

  1-firmalarla anlaş, para al, kurumsal hesap aç, şifre ver, kendi şikayetlerini kendileri takip etsin.
  2-milletin şikayetini dinle ama yayınlamamak için kırk takla at,
  3-yayınlanan şikayetin çözülüp çözülmediğini siktiret, müşteri temsilcisi hesabını kontrol eden kişinin "şikayet çözüldü" diye işaretlemesine izin ver,
  4-şikayetin çözülüp çözülmediğinin sikinde olmasına gerek yok. kendini böyle şeylerle yorma,
  5-banka hesabını kontrol et, ödeme yapmayan firma varsa kurumsal hesabı dondur, hemen ödeme gelsin,
  6-şikayet mi? ha siktiret onu. "aslında hata çözülmedi" diye sorun çıkaran şikayetçi mi? siktiret olm hesabı kontrol et ödemeler geldi mi kurumsal üyeliklerden?

  konu şu. büyük bir firmayla bir problem yaşanıyor. büyük firma soruna aciz kalıyor, baştan savma ve saçma sapan bir cevap veriyor. kurumun bu tutumunu şikayetvar.com'a bildiriyorsunuz, "biz sorunu çözmüştük zaten" içerikli bir cevapla, çözülmüş gibi yapılan ilk problemin gerekçesini 2. şikayete yamamaya çalışıp "hallettik" deniyor ve sonuna gülme smile'ı konuyor.

  ertesi gün "sorunumuz aslında çözülmedi, çünkü şu şu sebepten dolayı" gerekçeli itirazımız silinmiş oluyor.

  özetle;

  bilinmesi gereken tek şey sikayetvar.com isimli sitenin artık bir şikayet değil tamamen rant sitesi haline geldiği.

  birini şikayet edecekseniz gidin tüketici mahkemesine ya da oraya gidemiyorsanız kahveye gidin ve toplum önünde "ben x firmasının anasını sikeyim ki bana bunu bunu yaptı" diyin ama gidip şikayetçi olduğunuz x firmasını şikayetvar.com'a şikayet edip rant sağlamalarına izin vermeyin. çünkü bi yaraya derman oldukları yok. robotik sistem kurulmuş, al gülüm ver gülüm oynanıyor.
 • insanların dertlerine çare aradığı bir internet sitesi haline gelmiş.
  öncelikle kullanıcılar şunu farkına varmalıdır ki bu site dertlerinize çare aramak için üretilmiş bir site değildir.
  sitenin asıl amacı şirketler, sattıkları ürünler, ürün sonrası destek vs. gibi konularda bilgi alabilmenizdir.
  bunu bu şekilde belirtmek istiyorum çünkü siteye yazılan şikayetlerine cevap alamayan insanların çoğu siteye bok atıyorlar.
  arkadaşım adamlar sen şikayetini oraya yaz diye site yapmış, senin şikayetinle ilgilenip sorununu gidermeye çalışmak için yapmamış ki o siteyi.
  ulan 2012'ye 1 ay var hala böyle bir hizmeti bedavaya satın alabileceğini düşünen insanlar dolu.
  ayrıca belirtmek isterim ki bir çok büyük firma bu site üzerinden yapılan şikayetleri ciddiye alıp cevap bile yazmıyor.
 • (bkz: #26782374)
hesabın var mı? giriş yap