• 3 günlük suskunluğununn ardından tekrar canlanmış site. görünümünde ufak değişiklikler yapılmış.
  • birçok şikayetimin çözümlenmesine sebep olup, firmaların birebir müşteri ilişkilerinde takınmadığı kibar ve çözüm arayan tavrı, sözkonusu medya'da yayınladığımızda gösterdiğini ispatlayan, müşterilerin enayi yerine koyulduğu ülkemizde gerçekten işlevsel bir site.

örneğin akbank kredi kartı borcunu tamamen kapatmak için 2 milyar'ın üzerinde para ödenir. kart borcunun kapandığı öğrenilir ve mutlu mesut eve gidilir. bir kaç ay sonra akbank sizi icraya vermiştir. cezası, avukat masrafı vs tamamı 58 milyon. delirirsiniz. akbank müşteri hizmetleri sizinle ilgilenmez. sözkonusu siteye yazarsınız ve akbank icrayı geri çeker, sicilinize bulaşan lekeyi de temizleyerek geleceğinizin kredi alamaz duruma düşmesini önler.

collezione'dan pantalon alırsınız. ilk yıkamada şorta dönüşür. gidersiniz, değiştirmezler. siteye yazarsınız, para iadesi bile yaparlar.

turkcell'i şikayet edersiniz, gıcıklığına da aycell numaranızı verirsiniz. normalde arayıp muhattap bulamadığınız turkcell müşteri hizmetleri aycell hattınızdan sizi arar ve yarım saatlik konuşmanın ardından şikayetinize çözüm bulur.

belediye'yi şikayet edersiniz, semtinizin otobüsleri daha geç saat ekadar çalışmaya başlar.

büyük firma küçük firma demeden herkesi şikayet edebileceğiniz ve çok büyük bir olasılıkla çözüm bulabileceğiniz bu site'de şikayetleri çözme oranına göre hangi firmalarla çalışacağınıza da karar verebilir, ileride yaşayabileceğiniz sorunları engelleyebilirsiniz.*` :ama bu site gerçekten çok işime yaradı`
  • güzel bir site,ancak sorunun çözülüp çözülmediğine karar veren siz değilsiniz. örneğin metro turizmin şehiriçi servislerinin kalkış saatlerini felan şikayet ettim(bu şikayet aslında her motro yolcusunun şikayetidir),şirketten burda beklenen servis saatlerinin çok kötü olduğunun farkına varıp bir müdahile yapmalarıdır. ne varki gelen cevap "bilmem saat kaçtaki otobüsümüze binerseniz bilmemnereye uğramaz" ve tabi ki bu sorunu çözmemesine ramen metro turizm in "karnesine" çözüm bulan bir şikayet olarak geçmiştir.
  • her ne kadar her soruna cozum bulunmasa da, sorunlarin dile getirebilecegi bir platform oldugundan, yararli bir site. ozellikle hakkinda cok bilinmeyen bir yer ile alis-veris yapmak gerektiginde, once bu siteye bakip, en azindan ne kadar sorun cikabildigi, sorunlara ne sekilde yaklasildigi hakkinda genel bir fikre sahip olunabilir. bazi sirketlerin isi digerlerinden biraz daha ciddiye alip, siteye cevap yazmalari onemli bir husus.
  • aşağıdaki şikayet ile olaya noktayı koymuş, aşmış aşırmış site.

en büyük fenerbahçe

ben koyu bir fenerbahçe taraftarıyım ve takımımı çok seviyorum. 1. ligde oynanan maçları heyecanla takip ediyorum. ama bu şampiyonlar ligi maçları beni, hatta eşimi bile çok üzüyor. avrupa’da oynayacağımız maç öncesi 1 hafta önceden heyecanımız başlıyor ve gerçekten inanıyoruz. bu sefer olacak diyorum ve heyecan dolu bekleyişimiz devam ediyor. ta ki 90. dakikaya kadar o heyecan bitmiyor.

3 gol, 4 gol yesek bile heyecanımız, takımımıza olan sevgimiz devam ediyor. yani maç bitmeden inanmak istemiyoruz. benim hayyatta en çok heyecan duyduğum işte bu duygular. ama maalesef hep hüzüne dönüşüyor. ben önce daum’dan, sonra kalecimizden şikayetçiyim. ne olur ya artık güldürün yüzümüzü.
    neyimiz eksik ki? her şeyimizle fazlayız. inşallah böyle gitmez.

benım12 aylık oğlum var. göbeğini stada gömdüm. 6 aylıkken bağdat caddesi’ndeki kutlamalara getrdim. formasını imzalattım, formasını yıkamıyoruz hala.

“baba bizim takım neden yenemiyor” lafını duymak istemiyorum. bizi çok üzüyor takımımız, onu üzmesini hiç istemem.

ne yapalım gönlümüzü verdik bir kere. yapacak bir şey yok.en büyük fenerbahçe.
  • online bir alışveriş sitesinde ürünün fiyatını 50$ yerine 50 tl (ytl değil) olarak görünce gözleri parlayan, sonra da üründen 10 adet sipariş ederek kredi kartından 500 tl çekilmesini ve ürünlerin iki gün içerisinde teslim edilmesini bekleyen birisinin "şikayetim var! ürünleri göndermiyorlar!" diye şikayet yazabildiği, pek de ciddiye alınmaması gereken site.. bir nevi mızmızlanma mekanı..

kaptanın seyir defterine ek: bu entrynin zamanının ötesine gitmesi şunu gösteriyor ki başkalarının hatalarını sonuna kadar sömürme zorbalığını kendinde hak görenler almış yürümüş. normal bir insan davranışının firmaya mail atıp "bakın yanlış girmişsiniz fiyatı, düzeltin isterseniz" yazıvermek, ona üşenildiyse gidip ürünü yan siteden almak olduğu açık. bunlardan birini yapmak yerine fırsat bilip sipariş vermek sinsilik, 10 tane sipariş vermek açgözlülük ve terbiyesizlik, bir de üstüne şikayet etmek zamanının ötesinde bir yüzsüzlüğün son haddidir. "değildir" diyenler arttıkça da küçük abd olmaya adım adım yaklaşacağız.

appendix a: satış sözleşmesi
    madde 4. dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından (........) sorumlu değildir.
  • web sitesini yenileyip daha bir şeker hale getiren şikayet sitesi.
  • sikayetvar.com'un cok basarili bir tüketici haklari platformu olduğunu düşünüyorum. şikayetiniz olmasa dahi sahip olduğunuz ürünlerin, birlikte çalıştığınız firmaların bünyelerindeki sorunları ilk elden okuma şansı bulabilirsiniz.
  • şikayetlerin okunma sayısını ilgili pencereye ekleyip daha bir güzel hale getirmiş site.
hesabın var mı? giriş yap