şükela:  tümü | bugün
  • bazı insanlar çok eğlencelidir ve onlarla hayat hızlı bir şekilde akıp gider. sürekli yapacak komik esprileri vardır. ilgi uyandıran anıları ve hikayeleri vardır. herkes onlarla görüşmek ister.
    bazı insanlarda vardır eğlenceli değillerdir aslında onlarla takılmak hatta sıkıcıdır ve takıldığı insanlar sıkılmasın diye sürekli bir çaba içerisindedirler. bir espri patlatabilmek için düşünür dururlar. çünkü başkalarını artık kendisiyle takılmak istememsinden korkarlar. anlatacakları ilgi uyandırıcı bir hikayeleri yaşanmışlıkları yoktur. aslında eziklik de duyarlar. insanların kedisiyle takılmak istemediğini, en azından öncelik sırasında diplerle olduğunu düşünürler.
    ve sanırım ikincisi olmak çok acıtıyor insanın canını.
  • kıyamam. öncelikle sıkıcı insan yoktur, karşılıklı zevklerinizin uyuşmadığı insanlar vardır. işe kendimizi sevmekle ve tanımakla başlamalıyız. mesela beni ilgilendiren konular neler? nelerden mutlu oluyorum? kimsenin beni beğenmesine gerek yok. bu tip birilerine kendini beğendirme ve bir gruba dahil olma çabaları genellikle liselerde, belki küçük çaplı üniversitelerde oluyor.

hayatın merkezine kendini koy, diğer insanların figüran olduğunu bil. seni sevmeyen insan için "sıradaki lütfen" de, geç. başkalarının düşüncelerine göre yaşamayan insan orjinaldir. ne yapmak istiyorsan ona ilişkin gruplara dahil ol, atıyorum motorsiklet kullanmak istiyorsun bunun eğitimini al, bu konuda konuşabileceğin insanlarla takıl.
  • ben kıyarım. sıkıcı insan vardır.

bırakın bu çirkin kadın yoktur, sıkıcı insan yoktur gibi saçma genellemeleri.

tavsiyem biraz mizah anlayışı ve belki güzel bir hobi.
  • seni sıkıcı bulanları sıktır et gitsin. neysen o'sun... kimse için değişmek zorunda değiliz! kimsenin palyaçosu da değiliz!!
  • sigara içmek, müzik dinlemek, kitap okumak, ona buna sataşmak, hata yapmak, rezil olmak, dizi izlemek, şarkı söylemek, yalan söylemek.
  • güzel sanatların bir dalı ile uğraşın efendim, sıkılmaya vakit kalmaz.
  • kendini sıkıcı bulmuyorsan, başkalarının ne düşündüğünün önemi olmaz.
  • kendinizi eğlendirmeyi öğrenin. zaten eğlendirebiliyorsanız;

başkalarının ne düşündüğünü niye önemsiyorsunuz?
  • kendinizi sıkıcı buluyorsanız canınızı sıkan problem ya da düşünce nedir öncelikle onu anlamaya çalışın. diğer insanlar sıkıcı olduğunuzu düşünüyor ise şayet öylesinizdir onlar için ama bu sizin onlar için değişeceğiniz anlamına gelmez. neyseniz o .. bir insan önce kendini tanımalı ve tanımlamalı.