şükela:  tümü | bugün
  • gkk'daki uc gunluk askerlik deneyimimde ogrendigim can alici soz obegi. er'inden tut da yuzbasi'sina (simdiye kadar gorebildigim en ust rutbe) kadar herkesin dilinde ve cok cabuk bulasiyor, dikkat etmek lazim.
  • bir de "o konuda sıkıntı yok" vardır ki, evlerden ırak bunlar. ağıza yapıştı mı da her yerde kullanır insan bu sözü. bir ara bende vardı filan ama şimdi geçti çok şükür, o konuda sıkıntı yok. evet.
  • trabzon insanının çok kullandığı söz öbeği. hatta biraz şiveyle de harmanlanırsa sikinti yok olarak telaffuz edilir.
  • insanı sıkıntıya sokan kelimeler öbeği.
  • yalnızca trabzonluların değil genel olarak karadenizlilerin kullandığı bir söz öbeğidir. telaffuzu değinildiği üzere "sikinti yok"tur. ancak bununla da sınırlı olmayıp "sikinti yok"u yazıya da dökmüş yurdum bölgesidir. örneğin rize'de özellikle minibüslerde, "sikinti yok, 2011 var" şeklinde arka yazılara sıkça şahit olabilirsiniz.
  • süper bir söz. ama mutlaka;'dünyaya ait işler bir şekilde hallolur' cümlesiyle devam etmeli.
  • pimpirikli insanların gözlerinin taa içine bakılarak, tüm güvenilir eda takınılması suretiyle söylendiğinde tüm anksiyeteyi ortadan kaldıran şahane cümle.
  • + derslerime çok çalışıyorum ama hep sınıfta kalıyorum. niye böyle oluyor dede?
    - sen ağustos böceği ile karıncanın hikayesinin biliyor musun?
    +biliyorum?
    - gerçekten mi? herkes çok övüyo, çok güzel hikayeymiş... eğiticiliği de varmış, eğlenceliği de... onu anlatsana bana bi ara.
    +allah allah, sana bi sıkıntımızı söylüyoruz sen ne diyosun?
    -neydi sıkıntın?
    + derslerime çok çalışıyorum ama hep sınıfta kalıyorum...
    -bunda sıkılacak ne var? öküzsün demek ki.

(bkz: uykusuz)