şükela:  tümü | bugün
  • hani var ya bize 50 gün kadar önce nazikçe "koyabildik mi acaba" diye soran tayfa...

türkiye'nin %52 küsürü bunlar ama ben alanı daraltayım biraz, sözlükteki tayfadan bahsedeyim. bakın -kalanından değil- sadece sözlüktekilerden bahsediyorum, onlara sesleniyorum. bu tayfa, az buçuk aklı çalışan, interneti kullanmayı bilen ve bir tık üstüne çıkabilip bir düşünce ifade edebilen bunu nternet ortamında paylaşabilen kişilerden oluşuyor. ama zekalarına çok da güvenmeden yine bilâl'e anlatır gibi anlatayım ben yine, herkes faydalansın. uzun olacak, okuyan gözlerden şimdiden özür dilerim. en sonunda özeti var isteyen insin orayı okusun.

bugün hani dolares kardeş gitti 6,50 ye kafa attı ya, düne kadar dışgüşler diyen kardeşler bugün atalarımız, ceddimiz, reyizimiz demeye başladılar, gerekirse kuru ekmeğe talim ettiler, tezek yakıp ısındılar, öyle fena bir dik duruş sergilediler ki, biz vatan hayinlerini direnişe davet etmeye başladılar.

- ekonomi üzerinden oyun var!!1 büyük rezmi görün, hedef türkiye11111!!!
    - atalarımız dedelerimiz canını kanını verdi bu memlekete dolardan mı korkacaz layn dik dur eyilmee!
    -ülke batıyor siz dolar yükseldi diye seviniyosunuz vatan hayinleri!

ya sktiredin ya, örnek vermeyecem, herke"z" biliyor zaten.

bak şimdi beyni rokfor kardeşim, ben sana anlatayım tane tane;

1(bir) - sen ve senin partine karşı olan kişilerin büyük bir çoğunluğu sol dediğimiz cennahtan. tabi senin beyninde gomünüs gavurlar diye kalmış olabilir ama hepsi öyle değil. sosyal demokratlar var, eşitlikçiler var, liberal demokratı var, elbette gomünüsü de var ama gördüğün gibi bu bir mozaik. ve bu mozaik her zaman emperyalizme karşı durmuş, bu duruşu yaşam biçimi haline getirmiş insanlardan oluşur. yani senin ataların 6. filoyu kıble yapıp namaza dururken, bizim atalarımız o emperyalist uşaklarının kafasına çuval geçirip dik durmaya çalışıyordu. karşılığında senin atanın satırını sopasını buldu. neyse ayrıntıya girmeyeyim; amerika'ya karşı durmak kapitalizme, emperyalizme karşı dik durmaktır ve bu durum reyize dokandılar yedirtemeyiz şeklinde tezahür eden anlık ve kaypak bir düşünce biçimi değildir. daha ilk maddeden bu konuda öncelikle anlaşalım.

2(iki) - dik duruş falan filan diyorsunuz ya, hani ata ced gazıyla çalışıyorsunuz. o ata ced dediğiniz adamlar 600 yıl önce falan yaşadı göçtü gitti. o ata ced dediğiniz adamlarda koca devlet-i cihandaki 3-5 kişi falan. var mı gerisinde bir isim, bir kahraman? halk nerde halk? bir tane torna ustasının oğlu çıksın padişah olsun, bir kıyı kaptanının balıkçının oğlu padişah olsun, hadi vitesi yükseltelim, bir doktorun, profesörün oğlu padişah olsun..? var mı örnek? yok. baban padişahsa padişahsın, o da abin boğmazsa, askerin hoşafından yağı eksik etmezsen falan.. (malın biri çıkıp demesin şimdi o devirde torna mı vardı angut diye, demagoji yapmayın ananızın kulakları çınlar. silin onu marangoz yapın mk)

benim ceddim, ingiltere (şimdiki amerika diye okuyun) istedi diye katli vacip diye fetva verilen ama korkmayan, dünyanın en büyük devletine ve devletlerine, yetmemiş yancı devletçiklerine tek başına kafa tutmuş ve günümüzde, bizzatihi sikerttiği devletler tarafından ithafen filmler çekilen, kahramanlığını ve zaferinin kesinliği dünyada kimse tarafından tartışılamayan (var tartışan tayfa tabiki, onlar çoktan üstüne aldı lafı) ama bu zafer ve kahramanlığı halkı ile paylaşmış, onlara ithaf etmiş kişidir. dünyanın öbür ucunda törenle heykeli dikilen adamdır. kara fatmadır, seyit onbaşıdır, hasan tahsindir, sütçü imamdır. avrupa birliğinin kapısında yatanlar değil "çağırırlarsa görüşürüz" diyenlerdir. "bir gece ansızın" hatay'a girenlerdir. dünya'nın ambargosunu sallamadan ayşeyi tatile çıkaranlardır. götün götün düşman zırhlısıya sıvışıp "vay efendim gözleri yaşlı memleketine hoşçakal" diyen yavşak bir adam değildir yani.

tarih dersimiz bitti, gelelim yavaş yavaş günümüze... şimdi neden "dolar yükselince sevinen ekişici piç" olduğuma gelelim.

3(üç) -biz dedik ki bakın arkadaşlar bu dergahlardan tarikatlardan fayda gelmez, geleceğimizi bunlara ipotek etmeyin.. ortalığın amına koydunuz lan! ne yazar bıraktınız, ne akademisyen bıraktınız, nazik olamayacam kusura bakmayın oğlum amına koydunuz lan memleketin ordu bırakmadınız amına koyayım sırf şu götü boklu tarikatı koruyacaz diye. amiral kalmadı lan bi ara filonun başına koyacak...

aaaa ama sonra ne oldu? terör örgütü oldu di mi?

bak oğuzhan uğur ekişici piçleri pek sevmez ama ben yine paylaşayım, nasıl anlatmış şehzadenize anlatır gibi;

https://www.youtube.com/watch?v=beszze728g4

4(dört) - betona gömmeyin parayı derken ağladık lan, dünyaca ünlü ekonomistler bangır bangır bağırdı televizyonlarda, sesini kestiniz. video paylaşım sitelerinde bağırdılar dinlemediniz. eğitim dediler, sanayi dediler, doğa dediler, reformlar dediler. dinlemediniz.

*adam sit alanına zönk diye dikti sarayı, dünya lideri dediniz.
    *"hes"leri dikti, köylüsü bağırdı çağırdı, kafanızı çevirdiniz. lan şalvarıyla başörtüsüyle teyze bağırdı orda yapmayın evladım etmeyin, kıymayın şuralara dedi, bakan çıktı teyzeye dış mihrak dedi.
    *zeytinliklere dozerlerle girdiler, karşı çıkanı copladınız.
    *işid dedik, bir kaç öfkeli genç dediniz, allahtan geç de olsa kafa yerine geldi, biraz toparladınız, giren girdi tabi.
    *türkiye tarihinin en büyük yolsuzluklarının üstünü kahkahalarınızla kapattınız.
    *reza itini, daha dün vatandaş yaptığınız zırvayı fonda türk bayrağı ile canlı yayına çıkarıp vatanseverlik dersi aldınız..

lan sizin milliyetçiliğiniz bu kadar ucuz muydu? daha dün türk vatandaşı olmuş bu zevat ne ara ülkenin en vatanseveri oldu, türk bayrağı bu kadar ucuz mu ne işi var orda diyemediniz işte, evlerinizde bir elinizde tencere kapağı, diğer elinizde ekmek bıçağı kılıç kalkan eşliğinde vatanseverlik oynadınız.

5(beş) - reis addettiğiniz şahsın bir dediği diğer dediğini tutmadı, yaptığı geri vitesleri kağıda yazsan burdan marsa yol olur, elon musktan önce varırız. aldatılmaları bitmedi, paralel yapıda aldandı, balyoz sürecinde aldandı, barzanide aldandı, esatta aldandı, pyd de aldandı, zeytinlik de aldandı.

aldatılmalara doyamadınız, devam ettiniz.

6(altı) - en son referandumu ele alalım. evet - 51,46 / hayır - 48,54

tüm türkiye'nin 48,54 ünü yani; 79 milyonun 39 milyonunu terörist ve vatan haini diye yaftaladınız. herkesi. 39 milyonun her bir bireyi gözünüzde birer vatan haini...

ne yaptınız? siklemediniz.

****özetle****

tüm yapılan propogandalar senin içindi, medyanın tek ağızdan aynı şeyleri pompalaması senin içindi ak kardeşim. gözünün önünde toz pembe yalan-sanal bir dünya yaratıldı. dünya lideriydik, dünya tir tir titriyordu. hem helikopter, aynı anda tank olan silahımızdan korkuyorlardı, ışık hızında ateş eden, atom bombasını durdurabilecek silahlarımızdan korkuyorlardı. tüm dünya "yeni ortak para birimi türk lirası olabilir, bir şeyler yapmalıyız" diyordu. dolar 10 lira olsa ne olacak kaygısızlığı nakış gibi işlendi bilincine. yaptırımsızlıklarını ustalıkla gizlediler. karışılık verilirse tüp kuyruğu olur, yağ kuyruğu olur, ekmek kuyruğu olur diye korkuttular, ama bu karşılıkların zamanında dik duruş adına, devlet saygınlığı adına yapıldığını anlatmıyorlar size. ve usul usul bu duruma geleceğimizi saklıyorlar. aynı duruma geleceğiz ve bu sefer övünebileceğimiz bir dik duruşumuz dahi olmayacak.

dolar yükseldi diye sevinmiyorum ak kardeşim. dolar yükseldiği zaman benim yıllardır boğazım yırtılırcasına haykırdığım gerçekleri senin de artık farkedeceğine seviniyorum. 32 yaşımdayım ben. ilk oyumu kullandığım zamandan beri senin partin iktidarda. bugünlerin ince ince dokunuşunu gördüm, dantel gibi, nakış gibi 2 ters bir düz nasıl bugünlerin hazırlandığını gördüm. ama sen ne yaptın? yazdığım için içeri attın, söylediğim için tehdit ettin, bağırdığım için döve döve sokak arasında öldürdün beni.. benim tuzum kuru, ben zaten biliyordum bugünlerin geleceğini.. herşey çook çok daha kötü olmayacak benim için ve hatta, ve dahi, yıllar sonra ilk defa tünelin ucunda ışık görünüyor benim için.

neden biliyor musun?

çünkü şimdi olmasa 3 gün sonra, 3 gün olmasa 1 ay sonra, belki iş işten geçtikten sonra fark etmez, sen artık anlayabileceksin beni. ve senin de benim de kuruluşumuz benim senin yanında durduğum için değil, senin benim yanımda durabildiğin zaman gerçekleşecek.

kalkıp da deme bana ameriganın oyunu bu dik duralım reyizimizin arkasında, ağır konuşurum. benim reyizim değil o ve bil ki kısa bir zaman sonra senin de hiç bir şeyin olacak.