1. linguistik ile ilgilenenlere bilgi olsun diye soylemeliyim ki;
  1890 baski ingilizce-osmanlica sozlukten gordugum kadariyla en azindan 19. yuzyilda da aynen kullanilan bir fiildir (keza sik, sikmek vs de var).
  ancak o tarihlerde yarak kelimesi bugun kullandigimiz anlamda degil daha farkli anlamlarda kullaniliyormus, demek ki argolasmasi 20. yuzyilda olmus.
 2. aradaki "ş" işteşlik harfi nedeniyle aslında oldukça kötü anlamlar çıkarılabilen fiil. keza öpüşmek fiilinden birden ziyade*kişinin birbirini öptüğü, dövüşmek fiilinden birden ziyade kişinin birbirini dövdüğü, savaşmak fiilinden birden ziyade kişinin birbiriyle savaştığı anlaşıldığına göre sikişmek fiilinden de birden ziyade kişinin birbirine söz konusu fiili yaptığı anlaşılmalıdır.

  (bkz: ibne miyiz lan biz)
 3. vedat türkali'nin kayıp romanlar kitabında üzerinde baya durduğu ve esme'nin ağzından nahit amcaya ayar vererekten açıkladığı işteş fiil.
  gel gör ki sozkonusu fiile yalnızca erkekler değil kadınlar da pek itibar etmemektedir geçmişten günümüze gelen bir dolu ezberle. sikmek fiili çok daha popülerdir her iki cins için de. eylemin en tavan yaptığı, şehvetin durdurulamaz olduğu o anda duyabilirsiniz ağzından kadın partnerin erkeği daha bir şevke getiren kelimeyi: sik beni!
  diğer dilleri merak edip ingilizceye baktığımızda hem erkeğin hem de kadının fuck fiilini aynı şekilde kullandığını görüyoruz; erkek "i wanna fuck her" derken kadın da " i wanna fuck him" diye bir cümle edebiliyor.
  bu da böyle bir tespitimdir.

  (bkz: eksi sozluk hizlandirilmis tespit yapma kursu)
 4. kelimenin zihinde çağrıştırdığı üç, dört bilemedin iki adet sikin birbirine sürtünmesi oluyor. haliyle insanı cinsel ilişkiden soğutan bir havası var bu argo kelimenin.