şükela:  tümü | bugün
  • ne olduğunu öğrenmemle bana hayatımın ilk travmasını yaşatan fiil.
    ilk kez altı yaşımdayken çocukluk arkadaşım emrah piçinden duymuştum bu lafı. bizim sokakta şimdi isimlerini unuttuğum iki nişanlı vardı. aslı ile kerem diyelim şimdilik.
    birgün bunları sokaktan geçerken gördük. şöyle bir diyalog geçti emrah'la aramızda:
    e: oğlum, bu aslı'yla kerem var ya.
    b: hee?
    e: sikişiyolarmış.
    b: sikişmek ne ki?
    e: erkek pipisini kızın poposunun arasına sokuyo. ööle sikişir sevgililer... (aynen böyle)

vay anam vay, sikişmek haa. hayır, bu pipinin mutlaka işemekten başka bir işe de yaradığını tahmin edebiliyorum ama, böyle bir şey hiç gelmemişti aklıma. esaslı bi travma olmuştu benim için. bu emrah'ın bunu nereden bildiği ya da en azından nasıl bu şekilde normalleştirdiği (beş yaşında daha) hep bi muamma olarak kalmıştır benim için...
  • linguistik ile ilgilenenlere bilgi olsun diye soylemeliyim ki;
    1890 baski ingilizce-osmanlica sozlukten gordugum kadariyla en azindan 19. yuzyilda da aynen kullanilan bir fiildir (keza sik, sikmek vs de var).
    ancak o tarihlerde yarak kelimesi bugun kullandigimiz anlamda degil daha farkli anlamlarda kullaniliyormus, demek ki argolasmasi 20. yuzyilda olmus.
  • vedat türkali'nin kayıp romanlar kitabında üzerinde baya durduğu ve esme'nin ağzından nahit amcaya ayar vererekten açıkladığı işteş fiil.
    gel gör ki sozkonusu fiile yalnızca erkekler değil kadınlar da pek itibar etmemektedir geçmişten günümüze gelen bir dolu ezberle. sikmek fiili çok daha popülerdir her iki cins için de. eylemin en tavan yaptığı, şehvetin durdurulamaz olduğu o anda duyabilirsiniz ağzından kadın partnerin erkeği daha bir şevke getiren kelimeyi: sik beni!
    diğer dilleri merak edip ingilizceye baktığımızda hem erkeğin hem de kadının fuck fiilini aynı şekilde kullandığını görüyoruz; erkek "i wanna fuck her" derken kadın da " i wanna fuck him" diye bir cümle edebiliyor.
    bu da böyle bir tespitimdir.

(bkz: eksi sozluk hizlandirilmis tespit yapma kursu)
  • erkeklerin arkadaslarina cinsel munasebetde bulundugu kadinlari anlatirken kullandiklari fiil. cinsel munasebetde bulunulan hatun kisiye deger verilmediginde kullaniliyor bu genelde. kadina ufak da olsa deger verilmis bile olsa anlatirken komik diyaloglar olusabiliyor. soyle ki;

- naptiniz lan dun ?

- napcaz iste oturduk, konustuk falan.

- lan oglum birak bu ayaklari , sikistiniz mi? nasil bari iyi sikisiyo mu?

- ac su ps3'u de koyim sana hadi.

- ?? iyi hadi..

goruldugu uzere hayvan olan arkadasiniz direk konuya girip ozellikle sikismek fiilini kullanir ki hatundan hoslanip hoslanmadiginizi olcer. umrunuzda degilse zaten '' ya oglum superdi , yok efendim '' sabaha kadar 5 gittim '' falan gibi cevaplar verirsiniz. yok eger umrunuzdaysa ornekte oldugu gibi konu degistirirsiniz. öyle yani.
  • "fırsat verirseniz sikmeden sevişeceğime, güdülerimle değil duygularımla birleşeceğime and içerim" tarzı bir taktikle arayışa geçmiş abazaların ayıpladığı argo. siz "aşk, sevgi" edebiyatıyla pantolon üzerinden sürttürmeye devam edin kodumun salakları, ışık almaya çalıştıklarınızın çoğu çatır çatır, bağıra bağıra sikişiyor.
  • nedense verdiği hissiyat gereğinden fazla ucuzlaştırılmış bir işteş fiil. halbuki ne de güzel bir eylemi, hepimizin buraya geliş sebebini açıklar. sikişmek kakaymış da doğrusu sevişmekmiş falan filan...aslında sevişmek o eylemin bütününün adıyken sikişmek eylemin spesifik bir kısmını niteler sadece. gereğinden fazla anlam yüklemeye, itibarsızlaştırmaya çalışmaya gerek yok. sevgisiz sikişmeye sikmek deniyor zaten.
  • erkeklerin sevdikleriyle de olsa, sevmedikleriyle de olsa yaptigi.
    kadinlarin sadece sevdikleriyle yaptigi.

siz hic birinden nefret eden kadinin, o kisiyi sikmek icin planlar kurdugunu gordunuz mu ?
    ama erkekler oyle degildir, nefret ettiklerini bile sikerler ! sikmek isterler.
  • sevişmeye alternatif eylem. artıları eksileri mevcuttur.
    kardiyo vasküler sistemi geliştirmek için yapılabilir.
  • birbirine gülen iki insan gülüşüyor ise
    birbirini siken iki insan sikişiyodur. sikmek eylemi ancak siki olan biri tarafından gerçekleştirilebileceğine göre, sikişenlerin ikisi de siklidir. yani ikisi de erkektir.

sonuç olarak: sikişmek = gay sex