şükela:  tümü | bugün soru sor
  • eski musul büyükelçisi ,şimdiki chp milletvekili öztürk yılmaz'ın "türkçe ezan" ifadeleri nedeniyle parti disiplin kuruluna sevk edilmesi, akabinde kılıçdaroğlu aleyhinde yaptığı açıklama!

    şimdi bu açıklamalar doğru ise böyle sert ve diplomasi dilinden uzak bir adam nasıl büyükelçi yapılmış, türkçe ezan düşüncesi ile nasıl bir siyasi vizyon sahibi olmuş hem dışişlerine hem chp'ye helal olsun diyorum bu yanlış seçimleri nedeniyle

    """

    bu disiplin soruşturması yanlıştır, hukuksuzdur kınıyorum. bu chp’de farklı bir yerde olduğumuzun göstergesidir. eğer kendi partisinde kendi milletvekillerine karşı sansür uyguluyorlarsa bu chp’nin politikası olamaz. koca chp’de sanki cumhurbaşkanı adayı yokmuş gibi dışarıdan devşirme adaylar için kulisler yapanlar chp’nin politikalarını ihlal etmişlerdir. siz birisine diktatör diyorsanız siz kendi partinizin içerisinde onun bir karbon kopyası olursanız bu chp’nin politikasına aykırıdır. bütün seçimleri kaybedip hâlâ koltuğunu terk etmeyen anlayış chp politikası olamaz. sana olan umudumu kesmiş bitirmişim ben. hesabın benim önümü kesmek beni şeytanlaştırmak sen neyi savunuyorsun?

    sen istiyorsun ki öztürk yılmaz partiden defolup gitsin istiyorsun çünkü sen beni rakip olarak görüyorsun. akp ile iş tutuyorsun yanlış yoldasın. partiyi zorlama hala yerel seçimlerde de yanlış yoldasın. arkamda duramadın trollere teslim ettin. istiyorsun ki çekip gideyim. sen yönetemiyorsun ben de bir hazırlık içindeyim biliyorsun. genel başkanlık olarak bir hazırlığımın olduğunu biliyorsun. sen beni rakip olarak görüyorsun. parti içindeki yükselişimden rahatsızsın. tarih seni yargılayacak. siz aşağılık bir işe imza attınız. istifa etmiyorum ne yapıyorsan yap. sıkıyorsa at beni buradan rezil ol kepaze ol."""