şükela:  tümü | bugün
  • berna isimli bir twitter kullanıcısının, izmir'de bulunan bir anaokulu müdüründen aldığı mesaj. mesajı atan hacklendiğini iddia etmekte.

tam olarak skandal.
  • söylediği küfürle kendisine icabet edilmesi gereken eylemdir. bu tür virüsler hadım edilmelidir.
  • (bkz: soru basit)
  • evet kesinlikle bu adamlar hadım edilmeli ama diyalog mükemmel..

- sikmiyorlar mı seni?
    - gör bak nasıl rezil edeceğim seni

ulan ya.. ülkemin bu garip kadınları bazen çok yaralayıcı..

edittiri büdüttürü-3:
    - ilk editi kaldırdım. "sonradan aklıma gelen şu olmuştu. bu konuşma bu kadar mı?" .. bir çok arkadaştan şöyle bir tepki aldım. "tamam da ülkede bir çok erkek var böyle.." bana göre bu bakış açısı cinsiyetçi bakış açısıdır. beni de rahatsız eden kızlar var ama ne lafını yapıyorum ne de başka bir şey. neyse ben o soruyu yine bu şekilde editlemiş olayım. twitter'da orada burada herkese güvenerek yaşamak zor bu dünyada.. siz de haklısınız.
    - ifade değişti.
    - evet tahmin ettiğiniz gibi, toplumda çok sık olan bir şey bu. sonuç olarak bu tacizciyi ifşa ettiğinde bu arkadaş bilinçaltında kendisini ve toplumu tatmin etmek dışında hiç bir şey yapmayacak. tabi en büyük tatminkarlık bu arkadaşta olacak.
    bu şekilde tacize uğrayan bir çok insan var internet üzerinde. ben naçizane bu konu hakkında fikir yürütme çabasında değilim çok fazla ama, hiç umursamamak en mantıklısıdır. çünkü bir insana en büyük hakaret onu umursamamaktır zaten. ne kadar acıdır susmak..
    sizi de bu şekilde taciz eden herkese cevap veriyor musunuz? büyük ihtimal vermiyorsunuz. hatta rezil etmeye çabalamıyorsunuz bile.. işte internet gibi realiteden uzak olan bir ortamda gerçek bir hanımefendi veya beyefendi davranışı budur. (aksini yapmak zaten görgüsüzlüktür.)
    örnek vereyim; ben bir hanımefendiyim. bir erkek arkadaşım var. ancak benden hoşlanan başka bir erkek daha var. bu arkadaşın varlığını erkek arkadaşıma söylediğimde, erkek arkadaşımın onu linç etmesini mi isterim? aksine erkek arkadaşımın, medeni bir insan olarak aslında neden tercih sebebi (diğer erkekler yerine) olduğunu göstermesini isterim.
    kısacası medeniyet, yapılan ayıpları kusurları etrafa yayarak, onların arkasından bir linç kültürü hazırlayarak oluşturulmamalıdır (bu davranış bana kezbanca geldi, hala da öyle geliyor.).
    tabi ki bunlar benim düşüncelerim.. katılmak zorunda değilsiniz. bir ikna çabamda yok efendim. sadece kendimi ifade etmeye çalışıyorum.
  • bunlarda ortadoğu'nun daimi virüsleri.
  • hayvan herif. istemeden yeni bir bakınız doğmuş oldu.
    (bkz: sikmiyorlar mı seni)
  • o nasıl bi soru oğlum kedi severmiş gibi.

- aman aman minnoş. sikmiyolar mı seni. kıyamam sana.
  • bir o.ç. sorusu.

kesinlikle "hesabı hack'lenmiştir."

daha korkuncu kuzeni de yazmış olabilir.
    belki dış güçler veya fetö'dür. ya uzaylılar? ama o.ç. müdür yazmamıştır.
  • dayı 'silmiyorlar mı seni' yazmış orijinalinde. içiniz fesat yeminle
    (bkz: 40 yıllık erkeğim böyle yürüme görmedim)