şükela:  tümü | bugün
  • rap müziğe olmasa da rapçi takımının büyük bölümüne neden ifrit olduğumu gösteren zırva.

bu rapçi tayfasında aşırı derecede rahatsız edici bir delusions of grandeur durumları var. kendilerininin ve yaptıkları müziklerin daha yüce bir ereğe hizmet ettiğini falan sanıyorlar. böyle bir popüler kültürü karşıma alayım, giydireyim, geçireyim hevesleri var. ama bu hevese sahip hemen herkes gibi marjinalleşmeye çalışırken tektipleşme, eleştirdiği kültürün bir parçası haline geldiğini görememe, siklenmediğini kabullenememe sorunları var. bakıyorsun popçuları dinleyen "binlerce genç paçoz"dan bahsediyor ama fan klüpleri vs. muhtelif yerlerden sagopa fanlarının genel profilini çıkarsan paçoz bile denemeyecek tonla tip çıkacaktır. "imaj makerları" falan yerdiklerini görünce insan bu adamların "evrensel 8 beden büyük rap giyim tarzı"nın dışına çıkmasını bekliyor. ama yok. tophane rıhtımında domaltıp sikmeyi düşündüğü adamlardan kafa olarak zerre farkı yok. öteki kot, beyaz gömlek, güneş gözlüğü takıp ufka bakarak poz veriyor albüm kapağında, bu da şişme yatak gibi montunun içinden ellerini serkül gibi yapıp rapçi raconları keserek... yoo, yoooğğğ.

bi de bu genç osmanlarda "rapimi" diye başlayan cümle modası var ki bitiyorum. yok rapime pranga taktılar, yok rapimi vurdular, yok rapimi kestiler. yavrucum, seni ipleyen kim? seni takan kim? sen rap yapsan nooğlur, yapmasan nooğğlur? kim niye pranga taksın senin sikindirik rapine? bu dünyadaki hacmin halının üzerinde lego oynayan çocuktan daha mı büyük?

gerçi işbu şarkıda neden kendilerini bukkadar büyük gördükleri ve nerede yanıldıkları açık ve seçik bir şekilde görülüyor. diyor ki "boş bir eylem susmak, konuşmakla varılır hedefeğğğğ." hae, huyunu suyunu bilmediğin pezevenklere de mi? konuşmakla kim varmış lan hedefe? laf, peynir, gemi, yürümek? popçulardaki cıvık aşk temasının müadili olarak kullanılan boş sistem karşıtlığı, mühaliflik temalarıyla mı varılacak hedefe? kimin götünü sikmiş bakim ticari işler?

hadi takın kapşonları, dağılın şimdi.
  • ''seni anan benim için doğurmuş. bende seni sikmek için geldim'' gibi ilkokul 5 küfürleri içeren şarkı. küfür ediyorsun bari yaratıcı ol dedirtir. bunu lisede söylesen gülerler adama.
  • arka planda born on the 4th of july filminin sountrack i çalar.
  • "kuvvet mira'dan sagopa kajmer tek yürek hedefim pop kültürü dinleyin sözümü dinleyin sözümü görmemişin adı olmuş böbürlenip şımarmış olmamışım gözü görmüş cehennemi cennet sanmış aç gözünü topraktan olma burası sagopanın mekanı laflarına dikkat et sikerler ananın amını pop kültürü sardı korkularımı eritti rüyalarımı binlerce genç paçoz dinledi bu amına koduklarımı ne alaka var sözlerinde ne de ritimlerinde bir temel şerefsiz 3 kağıtçı köpekler ticari işler sikmiş sizin götünüzü imaj makerlar uzatmış ömrünüzü mikrofona para diye bakan budala aşık popçular etiler'de yumuşaklar ticaretçiler listelerde topçular koy topa patlasın hiphop gerçek adım gerisini sikip atsın senin gavatın menajerin kasetine para veren beyinden mahrum kazazede köpeklerin canı cehenneme kajmer sagopa'dan hedef kalbine
    attığım ok sözlerim 9 milim kajmer sagopa attığı darbelerde gelen hiddete muhtaç rape aç gerisini at kenara hiphop gerçek adım sagopadan insalara boş bir eylem susmak konuşmakla warılır hedefe yoo! huyunu suyunu bilmediğim pezevenkelere kajmerden darbe siktirin gidin orospunun dölleri...
    gerçek adım hiphop hiphop ın askerleri siktirin gidin popun piçleri(x4)
    tele televizyon ölü bir vizyon demişti dostum erci e harbiden öyle tele köle köle olan herkesin canı cehenneme 2 kaşar bi klipde abazaların bayramı şarkıları kimin sikinde biri çıkar aşktan bahseder kızlar yırtar götünü konserlerde lavuğun aklında para war kızlar zaten çantada keklik yakalarsam şıkıdım şıkıdım kıracam zincirlerini sonra sende tutuklu kalacam inadına uzaklara uçuracam kuşunu ben senin herşeyin olacam tophane rıhtımında dömeleceksin piççç azıcık ucundan vereceksin sonra tamamını nereni nereni delik deşik edeyim sen seç seni anan benim için doğurmuş bende seni sikmek için geldim buralara bunu bil x4 teke tek tek tek takaraktan bade süzerekten bu gecenin hatrına vibratörün sagopa kajmerden aganigi naganigi 2 kilo domates versene ha haha ! sagopa ataklara devam edecek durma karanbona!..
    gerçek adım hiphop hiphopın askerleri siktirin gidin popun piçlerix5 "
  • esasen birden fazla kişiye söylenir emir kipi olarak düşünürsek. ikinci çoğul şahsa emirdir. tek kişiyseniz veya elinizde bir savunma aracı , silah vb. yoksa ya da amir, üst vb .konumunda değilseniz sizden kalabalık bir guruha söylemeniz tavsiye edilmez.yok eğer tek kişiye söyüyorsanız samimi olmadığınız biridir ve sizli bizli konuşmayı tercih ediyorsunuzdur ya da oldukça kibarsınız demektir. bir de lütfen derseniz daha şık olur.
  • türkçe hiphop böyle oluyormuş demek! diye düşündüren sagopa kajmer imzalı hiphop parçası.. fena bişey değil aslında ama müziği biraz sert olsa daha keyifli olurmuş..
  • hayvan agresif sozleri olan bir rap parcasi (bkz: sagopa kajmer)
  • nihilist bir savunma şekli
  • genelde tafrayı koyup,raconu kestikten sonra başına birde şimdi konacak olursa daha da etkin hale gelen emir cümlesidir.