• düşüşe geçen hayat eğrisine yatayla paralel bir çizgi çekip kesiştiği noktayı orijin kabul etmeye sil baştan başlama adı verilir.
  • geçmişi, yaşananları tamamen silme imkanı olmasa da en azından köklü değişiklikler yapmaktır. şu an böyle bir duruma yakınım. pek çok şeyi, pek çok sevileni, evimi, arabamı, arkadaşlarımı vs bırakıp çok uzaklarda yeni bir hayata başlama gayretindeyim, umarım işler umduğum gibi olur.
  • silmek diye bir şey yok hayatta. herşeye rağmen baştan başlanır.
  • sildikçe ya bir silgi parçası ya da silinen şeyin geride bıraktığı bir iz kalır... oysa her defasında ve hatta bazen kendine rağmen bile olsa yine yeniden yeni olana başlayabilmeli insan
  • "sil" kısmı nedeniyle ürküten eylem.
  • düşündüğüm kadar korkutucu değilmiş. kademeli silinen şeyler, başlangıçlar, biraz psikolojik destek ile atlatılıyor.
  • yeni hayata rehabilitasyon merkezi.
    (bkz: halka (dizi))
  • her şeye sil baştan başlamak da yoruyor insanı.sonra bir şeyler düzelmeye başlayınca kendi ellerinle tekrar her şeyi mahvetmek. bu döngü kırılmalı.
  • yapıyorum bunu ama yine boka sarıyor herşey galiba sorun bende .
  • sensiz başlamak çok zor bunu itiraf etmek isterim.seneler sonra seni birden çıkarttım hayatımdan.teşekkür ederim hayatımı mahvettiğin için.senin yerini doldurmaya çalıştım kabul ama oldu mu orası muallak.sonra tekrar geldin artık birşeyler olur gibi oldu sen yine pes ettin ben yine arkandan bakakaldım.teşekkür ederim beni böyle sensiz bıraktığın için.senin yüzünden bir sürü sevmediğim adamlarla senin yerini doldurmaya çalıştım.bana vermediğin sevgi ve değer için teşekkür ederim sana.sensiz devam etmeye ittin beni.ama bu sefer dükkan kapalı üzgünüm gittiysen daha geri gelemezsin.kalbimin ve gururumun kırıldığı yetti zaten bana...
hesabın var mı? giriş yap