şükela:  tümü | bugün
  • sanki olay yerindeymiş gibi bilip bilmeden lince başlandığı için kimsenin iplemediği şey. gerçekler önemli değil. arkası güçlü olan ve çoğunluk haklıdır.
  • videoyu yeni gördüğüm hadise.
    45 dakika şiddet, yerlerde sürüklenme kül tablosu ile vurma falan e abi sıla'da hiçbir şey yok. tövbe estağfirullah robot mu kadın ?
  • şiddetin şiddet sayılabilmesi için illa morluk olması mı gerek anlayamıyorum.
    ya da öldürülmek falan.

şiddetin abartısı olmaz. azı, çoğu hiç olmaz.
  • beni şaşırtan olay sözlükte bu kadar gündem olması. ben olayı bilmiyorum ve öğrenmenin bana bir faydası olacağını düşünmüyorum. sözlük ahalisi de böyle düşünmüyor muydu genelde? biz niye böyle olduk?
  • bize ne demeden önce ahmet kural'ı burada onlarca sayfa linç ettiğimizi hatırlatmak gerekiyor.
    eğer burada ahmet kural haklıysa adamın hayatı ile oynayan sıla için düşüncelerim çok ama çok değişir.

yazık günah.

tanım : takipçisi olduğum olay.
  • gündem olmasının sebebi artık bu kadın beyanı olayının bokunun çıkması ve toplumun her kesiminden insanın bu olaydan dolayı canının yanmasıdır.

sıla ve ahmet kural da ülkenin insanlarının en çok konuştuğu birçok sınıfa ulaşabilen insanlar. evet bana ulaşmıyorlar birçoğumuza da ulaşmıyor olabilirler ama en son bu dayak muhabbeti ve sıla hanımefendinin de artis artis şikayet ettim canını alırım aklını alırım ne de olsa beyanım esas tavırlarından dolayı herkes bir irrite oldu ve durum patladı.

kadın dayak yediyse soruşturma yapılır yediyse ahmet kural ceza alır, lakin şikayet eder etmez herkes daha ahmet kural'ın suçu kesinleşmeden ve bu durumu belirtenlere dahi küfredecek kadar ileri gittiler. adam işinden oldu, reklamında oynadığı kurum adamla anlaşmasını bitirdi vs. neden? sonucu belli olmamış kesinleşmemiş bir şikayet yüzünden. neden? bu şikayeti bir kadın yaptığı için. eğer ahmet kural ben dayak yiyorum sıla beni dövdü dese elbirliğiyle adamla taşak geçerdiniz, sıla'ya bak be helal deyip sırtını sıvazlardınız. burda da kadına şiddet hülühlhühlh diyen kezbanlar da profil fotoğrafını sıla yaparlardı.

hatırlayın sadece kızın biri kendisiyle gerçekten beraber olan erkeği söylemeyip suçu günahı olmayan 17 yaşında çocuk için kendisine tecavüz ettiğini söyledi ve babası sorgusuz sualsiz çocuğu öldürdü. bu memleketin kan emicileri bu kezbanlar. hem kendilerinin hem de milletin başını belaya sokuyorlar, işleri batırıp, insanları işlerinden edip hiçbir şey olmamış gibi mağdura yatıyorlar.

yeni kanunlar çıkmalı, kadına şiddeti engellediği gibi iftira edenin de edeceğine bin pişman etmeli. bu kadar kolay olmamalı.

bu olaylar çok konuşulmalı çok gösterilmeli ki yarın da bir kezban ortaya çıkmasın ya da bir adam ulu orta kadının canına kıymasın.
  • videoda yüzünde şişlik kolunda morluk görünüyor. ayrıca tanık kızın whatsapp konuşmaları olduğu söylendi. ses duymasa gecenin bir vakti hiçbir şeyden haberi yokken birine niye ahmet kural birini dövüyor diye yazsın? ben hala sıla’ya inanıyorum. kaldı ki ahmet kural’da itiştiklerini söyledi. yerlerde sürükledim demesini kimse beklemez sanırım.

edit: komik mesajlar alıyorum yapmayın lütfen.
  • sıla'nın sadece kendisini değil, aynı zamanda bütün kadınların da başını yaktığını gösterir. bundan sonra kadın beyanı doğru da olsa yanlış da olsa şüpheyle bakılır.
  • yahu bir de son 5-10 yıldır bu tipler türediler, "kadına şiddet sayılması için morluk mu olması lazım vs.". yahu arkadaşım şiddet gördüğün iddiası için kanıt lazım. aksi halde bu şiddet olmaz, psikolojik baskı vs.olur. ama şiddet değil. yoldan geçen kadın şikayet etsin o zaman herkesi, şiddet gördüm diye. lan feminizm falan ama bokunu çıkartmayın.