şükela:  tümü | bugün
 • soğuktu yine eskişehir. bide buraya girelim dedik. ne kaybederiz. sıcak bi çay içer içimizi ısıtırız.
  tabi bilemedik; bekledik bekledik.. yoğun da değil hani, bizden başka kimse de yok. yarım saat geçti... sipariş için seslendik, tepindik bakan yok. çalışanlarda bi kasıntı, afra tafra.. bedavaya çay dağıtıyolar ya?

  -en sonunda- gelen çayın soğuk oluşunu, garsonun küfreder gibi servis yapışına zaten ne denir? tamam; yorgunsundur, moralin bozuktur, şudur, budur.. ama biraz nezaket gösterir insan. bu tavırlar nedir yani?

  kısacası; eskişehir'de o kadar içinizi ısıtacak mekan varken gidilmemesi gereken mekandır.

  (ne kadar kızmışım lan, üşenmeden bana bunları yazdırtanlar düşünsün.)
 • katiyen espressosu içilmemesi gereken mekan. kahve değil katran mübarek.
 • eskişehir adalar bankamatiklerin hemen yanında yer alanı şuanda yanıyor.hemde baya ciddi görünüyordu.umarım can kaybı yoktur.
 • adaların en kalabalık cafesiydi, şu anda kül olmuş vaziyette.
 • yorum yapan arkadaşlarım uzun yıllardır sanırım sıla cafe'ye uğramamışlar ya da önyargılı bir yaklaşım sergiliyorlar. hergün binlerce işinin girdiği bir cafeye uygun cümleler değil sizinkiler.
  gözlem yeteneğinizden oldukça şüpheliyim... ya da tarafsızlığınızdan...
  uzun yıllardır devamlı müşterisiyim. çok sıcak, kendinizi evinizde hissedeceğiniz konforlu bir alan oluşturmuşlar bizim için. her yıl nerdeyse yenilenen yüzü ile karşınızda..
  çok lezzetli ve sürekli kendini geliştiren bir mutfağa sahip...
  garsonları diğer cafelerde olduğu gibi sürekli tepenizde bulunmayıp, sizi rahatsız etmemek adına gerekli özeni gösterirken lütfen bu yaklaşımı ilgisizlik olarak anlamayın. sadece ilgilenmelerini istedikçe, sizinle ilgilenmeleri kadar da inceler..

  ayrıca yanmasına sevinen arkadaşım, orada kaç kişinin çalıştığından ve gelir elde ettiğinden haberdar değilsin sanırım.. sana sadece acıyabilirdim ama o duygumu bile sende kullanmak gereksiz olur...
 • biraz soluklanalım çay içelim diye oturduk iş arkadaşımla. cennetin demosu gibi namussuz mekan. bu ney lan? kızlar güzel, çay güzel, hava güzel. on dakka daha yirmi dakka derken çakıldık kaldık, millet evrak bekliyor.

  şu çay bu kadar güzel olmasaydı iyiydi.

  edit: çay 3 liraymış, 10 içene 2 bedava da yokmuş. 47 lira. esnaf iki hafta çay içiyo lan bu paraya ibneler.
 • gemlik'te bulunanı hakkında konuşacak olursam;
  hayatımın aşkını bulduğum cafe. 7 yıl sonra yeniden buradayız.