şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dtcf'de hoca
 • tatyanna***, namusudur.
 • akademik ünvanını bırak başka hiçbir pozitif sıfatı haketmeyen,öğrenciye hakettiği notu asla vermeyen,kafasına göre kağıt okuyan,derslerin çoğunu türkçe anlatan,hiçbir zaman tarafsız olamayacak dtcf insanı.neden mi bu kadar öfkeliyim?shakespeare finalinde 4 sayfa yazıp verdiğim kağıtların hepsine tick atarak altınını çizmeksizin hiçbir hatamı bulamamış olduğunu gösteren 100lük kağıdıma 85 verdiği için değil,bütün arkadaşlarıma aynı muameleyi yaptığı için.işin ironik tarafı kendisi sistemi okadar eleştirir ama bozuk sistem o ve onun gibiler sayesinde beslenir.
 • bilgi hamallığına düşmemiş aslan gibi bir öğretim üyesidir.
 • ezbercinin en önde gideni, bayrak sallayanıdır. bir adet homo academicus.
 • kendisi uzun yıllar sevgili ayşegül yüksel ile aynı odayı paylaşmıştır.

  ama insanlara shakespeare oyunlarını ezberlemeyi dayatır. facebook gruplarına sızıp çocukların çıkacak soruları tartıştığı başlıkları not eder. soruları ona göre sorar. üstelik bunu sınıfta normal bir şeymiş gibi anlatır.

  eleştirmek için yazdım ama amacım daha çok 'sahi lan ne yapıyorum ben?!' demesidir.
 • bu şahıs bir üniversitede bulunabilecek en zararlı canlı türlerindendir. kendisine akademisyen sıfatını kullanmak, bu ülkedeki beş para etmez akademisyenlere bile hakaret olabilir. derste tek bir bilgi kırıntısı bile öğretmez, paylaştığı notların sular seller gibi ezberlenip sınavda yazılmasını ister. birebir aynısını yazsanız bile kesinlikle hakkınız olanı vermez. bu bir not verip vermeme mevzusu değildir. dandik bir ortaokulda bile ingilizce öğretmenliği yapamayacak tıynette biri ne bilsin "öğretmeyi", "yol göstermeyi", "yardımcı olmayı"...

  okur inşallah. birileri okusun ve burdaki entryleri gözüne gözüne soksun ki belki, belllkiii ufacık bir düzelme gösterir de sonraki nesilleri ziyan etmez.
 • dtcf'de 16. 17. yüzyıl ingiliz edebiyatı dersine girdiğim garip hoca. dersleri genelde ilgili metinleri/eserleri yarım yamalak ve yalan yanlış okumasıyla ve sonlarına da "neyse bu da böyle bişi işte", "işte bu da böyle" gibi kendine has lafları eklemesiyle geçiyor. sınavlarda ise mezuniyet tezi olabilecek konularda essay yazmamızı istiyor. dersleri zaten yarı türkçe yarı ingilizce. bazen de kendi kendine espriler yapıyor, komik şeyler anlatıyor sonra bunlara kendisi gülüyor. aslında matrak ve tatlı bir kadın, biraz da tatlı bir şekilde sıyırmış gibi görünüyor ama sınavına kendi çabalarımla çalışmamış ve sadece dersine güvenerek girseydim çok fena batıracaktım. kısacası dtcf ingiliz dili ve edebiyatı bölümünde şimdiye dek gördüğüm en yetersiz ve en kötü ders işleme şekline sahip hocadır. umarım sonraki senelerde kendisinden alacağım derslerde beni şaşırtır.