şükela:  tümü | bugün
  • "tüm hippi’ler,
    tüm çiçek çocukları,
    tüm rock’çular,
    ve tüm 68’liler!
    sizden geçti!
    siz başaramadınız!

bu sözüm şimdi sizin çocuklarınıza:
    ne yazık ki; artık, sizi öldürmek için silah üretenlerin size doğrulttuğu silahların önüne, babalarınızın öğrettiği gibi, çiçek veya zeytin dalı uzatarak, bundan kendilerine bir mesaj çıkarmalarını beklemek ham hayalden ibaret olmuştur.

onlar bunu şimdiye kadar anlamadılarsa, bundan sonra anlayacaklarını beklemek aptallık olur.

artık esas olan, sadece ve sadece silah üretmenizdir!

tüm işinizi gücünüzü bir yana bırakıp, yalnızca silah üretecek, ve onları öldüreceksiniz!

inanın! ancak bu mesajınızdan anlayacaklardır!”

* * *

erkin koray'ın mezarlık gülleri kitabının arka kapağından...
  • en etkili silah iyi eğitilmiş insandır.
  • düşmanın:
    1. kan dolaşımını
    2. nefes alışını
    3. bilincini
    4. cesaretini
    sıfırlayan, öldürme ya da caydırma amacıyla kullanılan her türlü yöntem ve edevat
  • ateşli silahlar olarak ayrı, delici ve kesici cihazlar olarak ayrı biçimde yargı sınıflandırmasına tabi olan aletler. ateşli silahlar daha ciddi suç unsuru olduklarından dolayı sıradan serseriler üzerlerinde maket bıçağı taşırlar. etkili ve basit bir silah olmakla beraber, maket/model yapmak isteyen insanlar için araçtır, gereksinimdir. ucu sivri, ağzı keskinleştirilmiş bir meyve bıçağını bir elma çantasında taşıyabilirsiniz ve şüphe uyandırmaz.

aslında her şey silah olarak kullanılabilir. inanmayanlar için (bkz: meşe odunu)
    bir saf benmişim mangal yakan. herkes beline beline budaklısıyla vurmak istiyor.
    kime neyi yasaklayacak kanun koyucu? kezzapla tuvalet de temizlenebilir. insanın yüzü de yakılabilir. yağı yemek pişirmekte de kullanabilirsiniz, straw dogs'taki gibi savunma amacıyla da kullanabilirsiniz. barutu yasaklasanız bu işler hallolur derseniz hava yastığı denilen şey çalışmaz. çünkü orada barut hayat kurtarıyor. saniyenin binde ikisinde hava yastığını açıyor.

eczaneden aldığınız kulak temizleyicisiyle * patlayıcı * yapılabilir. nişasta üreten bir atölye havaya uçmuştu adana'da. üzerindeki altı katı da birlikte uçurdu. hava ile belli bir oranda karışmış olması yeterli. bebeklerimize yedirdiğimiz pirinç nişastasından bahsediyorum. plastik patlayıcı malzemelerinden birisidir nişasta. patlaması da buğdayın, pirincin depoladığı güneş enerjisinin bir anda açığa çıkmasıdır.

insanı eğitmedikçe, ayrılığı kaldırmadıkça, dünyayı birleştirmedikçe, farklılığı sıfırlamadıkça her şey silahtır. cam bardak da damarları kesebilir. doğal gaz da binayı uçurabilir. onu o şekilde kullanan yine insandır. insanın insana karşı kullandığı basit şeylerdir silahlar. amaç dorğrultusunda hazırlanırlar. amaç olmasa meşe odunu güzel bir mangal lezzeti kaynağıdır. nişasta ile muhallebi yapılır. solingen çeliği ile elma soyulur.

insanın maksadı bozuk. o yüzden silahlar var.

edit: büdüt etmek istedim. silahlara gereksiz yere kin kusanlar var. amacınız yanlış demek istedim. siz dünyadaki tüm silahları, tüm zararlı maddeleri ortadan kaldırsanız dahi ben sizi bu klavye ile eşşek sudan gelene kadar döverim. olay silahların kalkması değil, silah kullanmayacak kadar nefretten arınmış bir insan nesli yaratmak. nefreti silmek. bunca karmaşanın, bunca çıkarcılığın yaşandığı yerde nasıl yapacaksak artık. *
  • ikinci erkeklik organıdır.
  • bunlardan en meşrusu dildir efendim. meşhur bir karadeniz seyingi vardır hatta: silahın varsa sakla, saklamaya tenezzül etmiyorsan harca, harcamaya kıyamıyorsan sık gitsin. olur da bir vurulan çıkar, sen de böbürlenirsin.
  • silah bir metodun aracıdır. bir gayeyi gerçekleştirmek için türlü yollar var olduğu düşünülürse, silah; rekabetin olduğu yerde ya da amaca ulaşmayı engelleyen unsurların bulunduğu durumlarda, rakibi ve engeli etkisiz kılmak adına kullanılabilecek her türlü aracı ihtiva eden şeydir. yalan, para, zeka, yumruk, kesici bir alet.. vs. amaç karşıdakini öldürmek değildir ille de. mühim olan etkisizleştirmek.

misal, kadın için güzellik bir silahtır. gözyaşı` :samimiyetle dökülmemiş` da aynı şekilde kullanılabilir. yeri gelir sessizlik silahtır, yeri gelir bir gülüş karşı tarafı kandırır. erkek ise kaslarının yetmediği yer için konumlandırmış silahı. öldürücü aletler tasarlamış durmuş.

bana göre en güzel silah korkudan ve "gerçek gaye"den sapmayı getirecek her türlü düşünceden ayrı durmaktır. bir şeyin "namına" hareket etmek ile kişi görünmeyen zırhını üzerine giyer. ona hiçbir güç işlemez.

bu zırhı üzerine giyenler silahların üzerine yürür de bir tek silah patlamaz kendilerine karşı. ellerini kollarını sallayıp zafere yürürler. tıpkı gandhi'nin yanında yürüyenler gibi.

üstad'dan iki mısra ile tarif tamamlansın.

--------------------
    çok var ki, bu hınç bende fikirdir, fikirse hınç.
    genç adam, al silahı, iman tılsımlı kılınç.
    --------------------

` :necip fazıl kısakürek`
  • yaralama kastının araç gereci, alet edevatı. bi parça daha emin olsam hırdavatı ulan. tanım kasıp hayalgücümüzü daraltmak istemem. dikkat ediniz tarihte bugün mutlaka buna benzer bir şey icat edilmiştir: yaralayıcı, bereleyici, yakıcı, yıkıcı, yok edici. illa kurşuna da gerek yok, sözlerin var ya. o da mı yok? hiç yoktan bir bakış. insanoğlu bu, soyunu devam ettirecek yıkımın. anlamaz durdan sustan, bulmuştur yine bi şey.
  • babam silahlara düşkün bir adamdı. her zaman yastığının altında bir silah bulunsun isterdi. her zaman buna karşı olduk, tüm aile baskı yapıp silahlarını sattırdık.

bu gün türkiye'nin durumuna bakınca, kendimi, ailemi güvende hissetmiyorum. şuan imkanım olsa bir silah edinirdim.

teşekkürler uzun adam...