• her ne kadar bu işin piri ve hatta platon'un kavramıyla söylersek ideabasil zaharoff olsa da geri kalanlar da ondan az değildir. bugün dünya üzerindeki çatışmalardan, ölümlerden, ayrılıkçılıktan ve ayrılığa direnenlerden çıkarı olan yegane yaratıklar bunlardır. herkesin savaşıyor olması onların zenginliği anlamına geldiği için insanların ölmesi de umurlarında değildir. yine de yayınevi kurabilirler paralarını aklamak için. kültür sanat günleri düzenleyebilir, bienaller, sergiler düzenleyebilir, iyi halkla ilişkiler çalışmaları yaparak yardımsever işadamını bile oynayabilirler halkın gözünde.

bazen işler sandığımız gibi yolunda gitmiyor ki sandığımız kadar rahat yaşayamayabiliyorlar. bir arkadaşım bunlardan birisinin evinde kalmıştı bir süre. hizmetli olarak tabii. adamın her çekmecede bir tabancası var, üzerinde bir tabancası var, tuvalette bir tabancası var, masasının altında bir tabancası var.

ülkemde insanlar öldükçe bunlar seviniyorlar. ama benim de o herifler hakkında düşünüp güldüğüm bir şey var: bizim evde sigorta atınca ben küfürü basıp gidip düzeltiyorum, bu pezevenk yere yatıp siper alıyordur.
  • hugh laurie'nin the gun seller adlı kitabının ithaki yayınlarından çıkan türkçe çevirisinin adı. çevirmeni övgü içten.
  • çok alın gun oluyorlar.
  • silah üreticilerinden ve bu silahları kullanarak birbirini öldürenlerden daha fazla suçlu değillerdir.. ayrıca türk silahlı kuvvetlerinin en büyük silah tedarikçisi kimmiş bir araştırın, sorun soruşturun bakalım; çok şaşıracağınız cevaplar elde edebilirsiniz!
  • hugh laurie'nin ilk romanı. kurgusu zayıf olsa da tabii ki zevkle okunabilir.
  • house'taki oyunculuğu yetmezmiş gibi yazarlığada başlayan hugh laurie tarafından yazılmış polisiye türüyle dalga geçen polisiye roman
  • hugh laurie tarafından yazılmış asıl ismi the gun seller olan insanı kahkahadan kırıp geçiren güzel bir kitaptır. casus romanlarıyla alenen dalga geçmiştir. eski paralı asker olan lang'in hikayesi anlatılmıştır. okumayanlara tavsiye edebileceğim ender kitaplardandır.
  • silah taciri olarak da bilinen eser. osman hamdi bey eserlerinde sıkça yaptığı gibi bu resminde de-bu sefer oğlu edhem ile birlikte- kendisini resmetmiştir. eserde yaşlı bir adam (ki ressamın ta kendisi oluyor) bir sutunun dibinde elinde migfer olduğu halde , bir kılıcı inceleyen ayaktaki oğluna nasihat verir goruntudedir. resim halen istanbul modern'de sergilenmekte, şahsen dakikalarca onunde çakılmıştım, etkileyici...
hesabın var mı? giriş yap