şükela:  tümü | bugün
 • mtv yapılan %40 zamdan gelecek 2 milyar doları silah alımı için kullanacaklarmış. borçlanma yapmayacaklarmış.

  böyle bir zamma bile milli bir kılıf buldular ya helal olsun! tabi yersen!

  maliye bakanı mehmet şimşek'in ntv canlı yayınına yaptığı açıklama:

  --- spoiler ---

  gelir vergisi reformu tekrar gözden geçirildi, artık şartlar da uygun; önümüzdeki yılın ilk yarısında bu hayata geçer

  gelecek yıl bütçesinde cari harcamaları net şekilde reel olarak düşüreceğiz

  bakanlıklara harcama yetkisi verilmeyecek

  bakanlıklara harcama imkanını bu kez vermeyeceğiz; araç/bina kiralama ve satın alma konusunda çok net tavır olacak, çok istisnai haller dışında izin verilmeyecek.

  önümüzdeki sene sadece yeni silah sistemlerini almak için savunma sanayine aktaracağımız ilave kaynak muhtemelen 17-18 milyar tl olacak

  gelir 2 milyar civarında olacak

  net olarak mtv'den gelecek gelir 2 milyar lira civarında

  savunma harcamalarını borçlanma yerine sağlıklı vergi gelirleriyle yapmak istiyoruz; borca yüklenmek makro ekonomi istikrarını riske atmak olur

  gelecek yıl etrafımızdaki tehditlerle başedebilmek için ilave silah sistemleri gündemde, bunu borç yerine vergiyle karşılamak istiyoruz.
  --- spoiler ---
 • ımf'ye borç para veriyordunuz ya hani, onu geri isteyin amk!
 • biliyorsunuz köprüleri, otoyolları, havaalanlarını kendi cebimizden yabdık bugüne kadar. işte dolar düşsün diye 650 milyon doları, 400 milyon doları isviçre bankalarından bir tuşla ülkemize geri getiren fedakar belediye başkanlarımız oldu. adamlar vatan için kişisel servetlerinden milyar dolar soktular. daha ne yabak?
  ama artık s-400'ler için bi zahmet elinizi cebinize atın demiş sayın bakan. sonuna kadar haklı adam. ağam senin canın sağolsun. yüzde kırk yetmez dörtyüzkırk yap, sesimiz çıkarsa namerdiz.
 • kefenci tayfa bu açıklamadan sonra rahatlamıştır. "alınan vergiler silaha gidiyormuş abi, tamam o zaman" diyecek milyonlar tanıyorum. aklınızla bin yaşayın. *
 • bu zamana kadar neyle karşılıyorduk? sorusunu akla getirmiştir. veya verdiğimiz vergilerle savunma bütçesi oluşturulmuyorsa ne oluşturuluyor? saray falan mı yaptınız lan yine bi yerlere.
 • ha gayret, biraz daha zorlarsanız, bu millet "vergileri silahla karşılayacak" duruma gelecek. o zaman göreceğiz milleti silahlandırmanın sonuçlarını.