şükela:  tümü | bugün soru sor
  • konya selçuk üniversitesi'nde ülkü ocakları tarafından düzenlenen etkinlikte verilen ''teşekkür plaketlerinde'' iki adet uzun namlulu silah, onlarca fişek ve yedek şarjörler hediye edildiği görüldü. linkimiz de burada.

efsanevi etkinlikte çekilen bir fotoyu da şuraya bırakalım. adamların tiplerinden bilim akıyor yemin ederim muazzam bir kare. ulan üniversitelerin amacı; bilim ışığında farklı fikirlerin tartışıldığı, her kesime saygı duyulan, insanların sosyal becerilerini arttırdığı etkinlikler yapıp kendine bir şeyler katmak değil mi ? birbirine uzun namlulu silah hediye etmek nedir ? buradaki amaç nedir ?

ayrıca bir üniversitenin konferans salonundaki bu etkinliğe nasıl izin verilebilir acaba ''yeni türkiye'' dedikleri tam olarak burası mı ?

kafamda deli sorular.
  • bunlar hep kız arkadaş edinememekten. sevişemeyen genç erkeklerin etkinliği.
  • benim amcaoğlunu da aradım ama göremediğim bu etkinlikte

kendisi en son türkmendağına savaşmak için gönüllü topluyordu. sonra ablasına yalvar yakar kredi çektirip bedelli askerlik yaptı

hayat amk
  • inanılması güç haber. ülkenin geldiği nokta inanılmaz gerçekten.
    resmen hakkın, hukukun yok sayıldığı koca bir kabile oldu 70 milyonluk devlet.

bir kere üniversite etkinliğinde silahın ne işi var? paramiliter askeri kamp mı bu yoksa üniversite mi?
    yani bir üniversitede bu nasıl etkinlik? hiç mi denetim yok?
    hadi üniversitenin haberi yoktu, bu etkinliği düzenleyen bir kişinin bile bu hukuksuzluktan, suçtan korkusu olmaz mı ya? bir kişi bile “napıyosunuz bokunu çıkarmayın” dememiş mi? gerçekten aklım tutuldu.

yüzlerdeki ifade, utanma sıkılma korku olmadan sosyal medyadan bunun paylaşılması...
    pablo escobar’ın ülkesinde miyiz, 2018 yılındaki türkiye’de miyiz ayıramayacağız artık.
  • atatürk'ün bakışları manidardır. o'nun bakışları, söylenmek istenen her şeyi anlatıyor.
  • taşıma ruhsatlı bile olsa okullara ateşli silahların sokulması yasaktır. ülkemizde yasaklara, kimin çiğnediğine göre ceza uygulandığından ciddi bir yaptırımla sonuçlanmamasını beklediğim etkinliktir.

--- spoiler ---

taşıma ruhsatlı da olsa silah taşınamayacak yerler şöyle:

duruşmalarda, mahkeme salonlarında, hastanelerin psikiyatri bölümlerinde, akıl hastanelerinde, ceza ve tutukevleri ile her türlü ıslah ve infaz kurumlarında veya bunların eklentilerinde, öğrencilerin toplu olarak oturdukları yurtlarda. eğitim ve öğretim kurumlarında, siyasi partilerin açık hava ve kapalı yer toplantılarında, izinli veya izinsiz yapılan toplantı ve gösteri yürüyüşlerinde, sendikalarda, derneklerde veya bunlara yönetim ve yapı olarak doğrudan doğruya bağlantılı olan yerlerde veya bunların toplantı ve kongrelerinde silah taşınamaz. her türlü spor karşılaşma veya yarışmalarının yapıldığı yerlerde, kanuna uygun veya kanuna aykırı olarak grev ve lokavt yapılmakta olan iş yerlerinde, türkiye büyük millet meclisi ana binaları ile meclis başkanlığı'nca belirlenen yerlerde ateşli silahlar taşınamaz.

--- spoiler ---