şükela:  tümü | bugün
 • acaba kyk borcu filan mı ödeyecekti merak ettirmektedir...

  mithat abakan/manavgat (antalya), (dha) - antalya'nın manavgat ilçesinde, geçen ay bir zincir market şubesinden 25 bin tl çalınmasıyla ilgili yakalanan t.b. (43) tutuklandı. okulunu ikincilikle bitiren ve çevre mühendisi olduğu belirtilen t.b., uzun süredir işsiz olduğunu, borçlarını ödeyemediğini söylediği öğrenildi.

  manavgat'ın sarılar mahallesi'ndeki ulusal market zincirine ait mağaza, geçen ay gece yarısı motosikletle gelen kişi tarafından silah tehdidiyle soyuldu. başında bere bulunan şüpheli, mağazadaki 25 bin tl'yi alarak, motosikletle kayıplara karıştı. olayı çözmek amacıyla manavgat ilçe jandarma komutanlığı'nda özel bir ekip oluşturuldu. özel ekip, mağazada ve çevredeki iş yerlerine ait güvenlik kamerası kayıtlarında saatler süren incelemeler yaptı.

  mağaza görevlisi, sesinden tanıdı
  karanlık olması nedeniyle güvenlik kamerası görüntülerinden sonuç alamayan uzman ekip, mağaza personelinin ifadesine yeniden başvurdu. mağaza görevlilerinden biri, şüphelinin sesini gündüz gelen bir müşteriye çok benzettiğini; ancak emin olamadığını söyleyince, mağazanın güvenlik kamerası kayıtları tekrar izlenerek, şüphelinin t.b. olduğu belirlendi.

  kurusıkı tabanca ve makyaj malzemesi bulundu
  şüpheli t.b.'nin adresini tespit eden ekipler, savcılıktan yakalama ve ikamette arama izni aldı. evine yapılan baskında t.b., gözaltına alınırken, evde yapılan aramada olayda kullanıldığı değerlendirilen kurusıkı tabanca ve çeşitli makyaj malzemeleriyle mağazadan alındığı belirlenen 2 bin 400 tl ele geçirildi.

  işsiz ve borçlu olduğunu anlattı
  t.b.'nin sorgusunda, olayı gerçekleştirdiği gün tanınmamak için saçını ve sakalını farklı renklere boyadığını, markete bu şekilde gittiğini ve kendisine kimsenin yardım etmediğini söylediği belirtildi. t.b.'nin uzun süredir işsiz olduğu, yaşlı annesine baktığı ve bankalara olan borçları nedeniyle haciz takibatına uğradığını, bu nedenle soygunu gerçekleştirdiğini söylediği kaydedildi.
  jandarmada işlemleri tamamlanan t.b., savcılığa gönderildi. t.b.'nin, savcılık sorgusunu beklerken yakınlarına, "yapacak başka bir şeyim yoktu, başka çarem kalmamıştı" dediği belirtildi. t.b., savcılık sorgusunun ardından sevk edildiği sulh ceza hakimliği tarafından 'nitelikli yağma' suçundan tutuklanarak, alanya cezaevi'ne konuldu.

  çevre mühendisliğini ikincilikle bitirdi
  annesi ve babası uzun süre önce ayrılan t.b.'nin annesinin yanında kaldığı belirtildi. dokuz eylül üniversitesi mühendislik fakültesi çevre mühendisliği bölümü'ne üçüncü sıradan yerleşen t.b.'nin, okurken harçlığını çıkarmak amacıyla izmir'deki anaokullarında palyaçoluk yaptığı ve okuldan da ikincilikle mezun olduğu öğrenildi.

  iki yıldır iş başvurularına olumsuz yanıt aldı
  yakınları, bir süre önce manavgat'a yerleşen t.b.'nin, yanından hiç ayrılmadığı annesine bakmak için evlenmediğini ve yaklaşık 2 sene önce işsiz kaldığını söyledi. bu süre içinde birçok kuruma iş başvurusunda bulunan t.b.'nin olumsuz yanıt aldığını belirten yakınları, bir ara side'de 2-3 restoranda garson olarak çalıştığını; ancak işten çıkarıldığını anlattı.

  işsizlik, bunalıma soktu
  t.b.'nin işsizliği kaldıramadığını, iş başvurularının olumsuz sonuçlanması nedeniyle özgüvenini yitirdiğini ve bunalıma girdiğini kaydeden yakınları, son 1 yıldır sürekli ilaç kullandığını ve evden neredeyse hiç çıkmadığını söyledi. yakınları, t.b.'nin birlikte yaşadığı annesinin rahatsızlıklarının olduğunu, bankalardan kullandığı krediler nedeniyle evine haciz geldiğini de belirtti.

  kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/…dan-tutuklandi-40666217

  edit: bankadan çekilen kredileri sadece hasta annesine bakmak için çektiğini düşünenlerin ve onlarla aynı fikri paylaşanların olduğu temiz kalpli insanların barındığı bir platformdur ekşi sözlük. sizleri de seviyorum bilesiniz :) .
 • kendi paylaştığı haberi okumayan sığırların başlık açıp bir de acaba kyk borcu mu vardı ödeyecekti eheh diye sığırlıklarına devam ettikleri adam.

  bak amk sığırı özet geçelim: uzun süredir işsiz kalan ve hasta annesine bakmak için çektiği kredileri ödeyemeyen 43 yaşında bir adamcağızdır. lanet olsun böyle düzene.
 • belki de üniversiteye girdiğinde bölüm yeni açılmıştır falan ve o yıl yalnızca 3-5 kişi girmiştir.
 • market soyarak kendini siradanlastiran okul ikincisi muhendisin hikayesi. hirsizligin kotu taraflarini veya nedenlerini konusmak bir yana, birsey calip suclu duruma dusmeyi goze aldiktan sonra mahallenin marketini mi soyarsiniz? kisinin anormal bir psikolojide oldugunun kesin gostergesi bu olsa gerek. genel lise mezunu kasiyer kizimiz yakalar boyle adami sesinden.