şükela:  tümü | bugün
 • muzik hayatina samsun'da radyolarda ba$ladi. daha sonra okul icin istanbul'a geldi. number one fm'de dj'lik yaptigi sirada "silahsız kuvvet" i kurdu. şu anda radyo 2019'da dj'lik yapan rapper turkiye'de bir cok yerde konserlere cikti.
 • 7 mart tarihinde stockholm'de sodra teatern'de nefret ve iki isveçli grup; advanced patrol ve fjarde varlden'le bir konsere cikan sahis. albümü, ihtiyar heyeti.
 • tek kisilik bi grup.o tek kisi de mic check.ilk albumu "sozlerim silahim"dan sonra ikinci albumu "ihtiyar heyeti" 28 haziran 2002'den itibaren piyasaya cikti...bi de soole bisii var, adam cift kisilikli...(bkz: sagopa kajmer)
  ve son olarak da gecenlerde rap'i biraktigini acikladi...
  edit: ama bırakmadı...
 • 2002 boys of sun en iyi album , en iyi rapper , en iyi rap sarkısı , en iyi style ödülü adayı
 • (bkz: yunus özyavuz)(bkz: de$ifre)
 • (bkz: sahtiyan)
  (bkz: ceza)
 • bir sagopa kajmer oluşumu. sözlerim silahım ve ihtiyar heyeti adında iki albüm çıkarıp, 10 kurşun isimli sagopa kajmer şarkısıyla hakkın rahmetine kavuşmuştur.
 • 2001'de çıkan silahsız kuvvet isimli albümünü dinlediğimde şunu düşünüyorum: türkçe rap'te bir old school varsa bu albüm son bir iki albümden biridir. prodüksiyona baktığımızda ritimler, flow, ses kalitesi vs. tamamen eski okul kokuyor. hatta eski adıyla silahsız kuvvet bugünkü sagopa kajmer'in lirikal olarak olmasa da diğer marifetler bakımından en sıkı performansları bu albümdedir. tabi kendisi bunu duysa iki dakika boyunca bana güler; ama sagopa kardeşim, benim dediğim hareketli flowların, enerjin diğer albümlerde yerini melankolik bir meczupa bırakıyor.

  bir de vokal tekniği bakımından sonraki albümlerden çok farklıdır. yeni tarzıyla yani sagopa kajmer adını kullanmaya başladıktan sonra merkez (vokal) kanal+back vokal kullanımından vazgeçip kendince yeni bir yola girmiştir. melankoliye daha uygundu tabi. (fazla giremedim bu konulara, unutmuşum anlaşılan; ama anladınız bence siz.)

  silahsız kuvvet albümüne tekrar dönersek; bu albümün track list'i şöyledir:
  01-kuvvet senaryo (introda outro)
  02-kıyamet alameti
  03-katil senfoni
  04-gerçekleri gör (rotalarım şaştı)
  05-acımasız yaşam
  06-kuytu köşeler (2000 edit) (feat. ramiz)
  07-durum beter artık yeter
  08-gözegöş dişediş
  09-bu yaka (bombala)
  10-vahşet kapında
  11-pes etmek yok teslim olmak yok
  12-inkar boşuna (yaşam denen komedi) (feat. ceza)
  13-duman (çek içine)
  14-sözlerim silahım (2000 edit)
  15-beyaz ölüm (kara vatan) (feat. jay one)
  16-doğ ve yaşa
  17-tek başına dimdirek yaşa
  18-olacak dostum (başaracaksın)
  19-kötülüğe teslim oluyor insan (feat. cabbar & ramiz)

  ramiz'dir, ceza'dır; şimdi çok farklı takılan adamlar vardı bu albüm de be! heheeyt! belki bilmiyorsunuzdur; o zamanlar hiçbiri beyaz show'a, zaga'ya, acun ılıcalı'nın var mısın yok musun'una çıkmıyordu. abilerime taş da attığıma göre artık susabilirim.*