• başlığı açıp kampanyayı başlatan arkadaşı iyi tanıyorum. paylaştığı valilik onay iznine bakma gereği duymayacak kadar iyi tanıyor ve güveniyorum.

ihtiyaç duyulan meblağ yüksek, neyse ki süre de uzun. bu aşıların yapılabilmesi için gerekli desteğin verileceğine de sonuna kadar inanıyorum. örneklerini daha önce çok gördük çünkü.

yine her zaman olduğu gibi birbirimizin elinden tutmak zorundayız; ancak bu şekilde kalabiliyoruz ayakta. 5 lira, 10 lira, 20 lira, neyse artık... o ufak meblağlar toplanıyor büyüyor her zamanki gibi.

dayanışma zamanı...

yardım kampanyası valilik izni ve banka bilgileri:

http://imgur.com/symgrjh

http://imgur.com/scrxh5x

yardım kampanyası hesap numarası:

t.c. iş bankası kemeraltı şubesi
    sadettin alper erzeybek
    iban no: tr03 0006 4000 0013 4160 4566 36
  • bu tür kampanyalara şahsen de, sözlük olarak da nötrüz, geçmiş tüm kampanyalar da bunun kanıtıdır. neden filtrelendiğini bilmiyorum, muhtemelen bir teknik sorundur, giderilmiş olması lazım.
  • doğru anladıysam ilaç henüz yeni olduğu için ssk tarafından karşılanmıyor, ticari satışı başlayınca tedavi ssk tarafından karşılanacak, sadece henüz karşılanmıyor.

ilacı üreten bristol myers squibb firması. web siteleri www.bmsturkey.com. iletişim formları da burada.

yardım edelim tabi ki de, 2 tıkla cep telefonundan hallolacak bir iş ancak firmaya yeterli baskı yapılırsa kökünden çözülür bu iş. zaten karşılanacak bir tedavinin zamanlama sebebiyle karşılanmaması sonucu genç bir hayatın riske girmesi kabullenilecek gibi değil, devir pr devri, şu metni üşenmedim yolladım firmaya, siz de yollayın.

sayın bristol-myers squibb yetkilisi,

sılay erzeybek 21 yaşında osteosarkom hastası genç bir kızdır. hastalığı metastaz yapmış olup kemoterapi görmektedir ve iyileşmek için acilen tarafınızdan üretilen nivolumab aşısı tedavisine ihtiyacı var. henüz türk sosyal güvenlik sistemi tarafından tedavisi karşılanmayan tedavinin maliyeti ailenin maddi imkanlarını aşmaktadır. firma olarak sahip olduğunuzu taahhüt ettiğiniz etik değerler kapsamında sılay erzeybek'in ihtiyacı olan tedavi için gereken ürünü bedelsiz olarak karşılamanız gerektiğine inanıyoruz. firmanızın zor durumdaki genç bir kızın hayatını kurtarmak için göstereceği maddi fedakarlığın manevi getirisi her türlü maddi değerin üzerindedir.

saygılarımızla

new york merkezli firmanın ingilizce kontakt sayfasına da şu metin gönderilebilir:

dear sir/madam,

silay erzeybek is a 21 year old girl with osteosarcoma metastatic to her lungs, trachea and esaphagus. she is under chemotherapy in turkey at the moment and desperately in urgent need of your nivolumab vaccination product. however, the turkish social security system does not yet compensate for this treatment due to its recent commercial presence. the cost of the treatment is far beyond the financial means of erzeybek family and it is an unacceptable tragedy to risk a bright young individual's life due to a matter of simple timing. according to the ethic values claimed to be obtained by your firm, we believe that this product could be supplied to the family for free, a gentle courtesy, which has vast moral value compared to its financial cost to your firm.

with our best regards,

benimki de boş umut işte, kendi vatandaşının gözünün yaşına bakmayan amerikan ilaç sektörüne feryat etmek kötü fikir belki ama deneyelim bi bakarsınız işlerine gelir bir şekilde. o yüzden yine de maddi yardıma devam, hatta madem uzun süreli bir tedavi, iban numarasını kaydedin telefona aklınıza geldikçe düzenli aralıklarla yollayın birşeyler.
  • acil şifalar diliyorum.
    henüz fitremi vermemistim. umarım ise yarar.
  • haberdar olabilme şansına sahip olduğumuz, nice şifa bekleyenlerden sılay kızımız için bu defa çağrımız. up.

sevgili kirk iki, ekşisözlük'te henüz çaylak kuyruğunda beklerken yazar olarak dahil olduğum ''çaylaklar sözlük''ten tanıdığım ve bana yol yordam gösteren ilk adminim ayrıca. ve umarım bayram hediyesi olarak yüzünü güldürebiliriz sıla'nın, onun tarafından açılmış bu başlıkta. umut.
  • her şeyi hesaplayan adam olarak;

1 günde ekşi ortalama 4-5 milyon insan tarafından ziyaret ediliyor.
    ortalama sayfa gösterimi kişi başı 10 vardır.
    diyelim ki genel toplamda 30 milyon sayfa görüntülendi.
    bunlardan %30'u sol frame de başlığı gördü, 900.000 kişi yapar.

bu kişilerden %50'si diyelim ki niyetlendi, yapar 450.000 kişi.

bu kişilerden %50'si bağış yapma kararı aldı fakat bu %50'lik kesimden yalnızca %50'si bağış yapacak (durumdan ötürü) 112.500 kişi kaldık.

herkes 20-30tl versin demiyorum, 10tl atsın. bu para 1 günde toplanır.

"ben 10tl atsam ne değişir" deme. çok şeyi değiştirirsin. haydi gençler, herkes 10tl atsın bugün bu konu kapansın, kardeşimiz ve ailesi bayram yaşasın.

toplarız ulan bu parayı bugün!
  • meblağ yüksek ama hemen olması şart değil, sanırım 2 yıl boyunca her ay gerekli para toplansa yeterli.
    böyle düşününce aylık toplanacak para miktarı toplanabilecek düzeyde. hele işin ucunda yaşam, hayat varsa. bunu bekleyen umut dolu gözlere gülücük gelecekse daha kolay.
    up
  • hatırlatalım;

t.c. iş bankası kemeraltı şubesi
    sadettin alper erzeybek
    iban no: tr03 0006 4000 0013 4160 4566 36

(bkz: up)
  • daha fazla yardım edemiyorsan, daha çok insana ulaştır. daha çok insan paylaşsın.

seçenekler var,

sadeleşebilirsin mesela; olmasa da olur diyeceğin bir tatlıdan, dışarıda bir yemekten, indirimde alacağın 105. çift ayakkabıdan, tereyağlı iskenderden... bu 'vazgeçiş' ruhuna çok iyî gelecek!

çoğaltabilirsin mesela, kitap mı aldın kendine, bir kitap parası da sılay'a yolla!
  • bu konuları konuşacağız:

(bkz: düzenli eft talimatı)
    (bkz: düzenli havale talimatı)

up
hesabın var mı? giriş yap