şükela:  tümü | bugün
 • şile; istanbul'a 100 km falan uzaklıkta bir tatil yöresi... haziran'a kadar hiç bi hareket yokmuş, fakat 10.000 falan olan nüfusu yaz aylarında 100.000'i geçebiliyomuş, özellikle sahil mükemmel, tatlı-sakin, ender enfes bi yer. soğuk üstelik.

  eski adı shila'ymış.
 • çok enteresan bi yer idi ..
  boğulan bi sürü insan
  denizden cesetler çıkarılır 10 dakika sonra sanki hiç bişey olmamış gibi insanlar denize girmeye,eğlenmeye, hoplayıp zıplamaya ve boğulmaya devam ederlerdi ... (bkz: küçüktüm)
  boğulmaların sebepleri
  yüzme bilmediği halde açılıp,
  ehehh burası boyu geçmiyo diyen
  yerde yatan cesetleri göre göre yine de uyarılara kulak asmayan
  aklı evvel insanlar mekanı olmasıdır diye düşünürdüm hep ...
 • güldürüp eğlendirirken denizine dikkat etmeyen ziyaretçisini sivastapol kıyılarına ceset olarak kavuşturan şirin belde.
 • konuda çok açıklayıcı olduğuna inandığım bir başka başlığa yönelinsin, bu hususta herkes bilgilensin isterim. o halde, hep beraber (bkz: silemize gelelim gulelim eglenelim)
 • istanbula yakın olan ; fakat kesinlikle yazlık almak için seçilmemesi gereken tatil beldesi.tüm sezounun 60% ında deniz dalgalıdır ve denize girilmez ayrıca pazar günleride sahillerde adım atacak yer bulunmaz ve denize aşırı sıcak ve kokulu olduğundan girilmez ; çünkü yurdum insanı şile sahillerini istila etmiştir.gece hayatıda kötüdür ayrıca.
  herşeye rağmen seven insanlarda vardır şileyi ve onlar yaz kış her fırsatta şileye gitmeye üşenmezler .
 • merkezi hafta iclerinde cok sakin ve sirin olan bi yerdir acnak asil ekonomik guclenme ve kalabaliklasma son 10 yilda yakin cevrelerdeki koylerde yapilan villalarla meydana gelmistir.denizi bes para etmeyen hatta seyredilesi bile olmayan bu bolgenin (sile ve cevresi oldukca geniz bi alan)ormanlik alanlari muhtesemdir.her ne kadar koylulerin ormanlik araziye girip arsa haline getirmesi gibi bi problem yasaniyo olsa da yine de yemyesildir heryer.deprem sonrasi kuzeye kayan istanbul profilinde yeni otoyol sayesinde kendine oldukca onemli bi yer ayirmis olup artan fiyatlarla artik zengin kesimin ikinci evlerinin(yazlik diil) toplandigi yer olmustur.ayrica dizi filmlerin yeni populer mekanidir.
 • küçüklüğümden beri gittiğim, istanbul'a, yeni yapılan yol sayesinde daha da yakın olan*; şimdilerde marina planları yapılan, istanbul iline bağlı denize girilesi nadir yerlerden biri... oranın en güzel vakti; eylül ayıdır: sıcak deniz ve meltem...
 • istanbul'a yakın olmasından aldıkları güç ile gariban yurdum insanının özellikle hafta sonları istila ettiği,yanına karpuzunu,rakısını ve bunları mükemmel tamamlayan plastik topunu alarak bir kamyon damperi üzerinde onarlı gruplar halinde akın ettikleri tatil beldesi.
  zaten işçiden,ameleden içerisinde yol alınamayan bu sahil kasabası,daha da içine sıçmak için yemin etmişçesine gelen her tarafını kıl bürümüş insan topluluğu ile daha bi güzel olur,daha bi şirin olur.
 • bugun 12 yurdum insaninin daha bogularak oldugu tatil beldesi.
 • (bkz: sile bezi)

hesabın var mı? giriş yap